Infostart.hu
eur:
390.48
usd:
338.01
bux:
120452.49
2026. március 3. kedd Kornélia
SAO PAULO, BRAZIL - OCTOBER 22:  Michael Schumacher of Germany and Ferrari,  Felipe Massa, and Jean Todt celebrate with their team-mates at the end of the Brazilian Formula One Grand Prix at the Autodromo Interlagos on October 22, 2006 in Sao Paulo, Brazil.  (Photo by Paul Gilham/Getty Images)
Nyitókép: Paul Gilham/Getty Images

Michael Schumacherről beszélt Jean Todt: nagyon hiányzik

A Nemzetközi Automobil Szövetség távozó elnöke a Forma–1-es díjkiosztón váratlanul a hétszeres világbajnok német pilótáról kezdett beszélni.

Csütörtökön tartották a Nemzetközi Automobil Szövetség hivatalos gáláját, amelyen Max Verstappen átvehette a Forma–1-es világbajnoki győzelemért járó trófeát, de elbúcsúztatták Jean Todtot is, aki 12 év után befejezte az elnöki munkát – írja a 24.hu.

A 75 éves francia sportvezető búcsúzóul beszédet is mondott, és kihasználta az alkalmat, hogy megemlítse Michael Schumachert.

"Őszinte leszek: Michael nagyon hiányzik.

Fontos része volt az életemnek, és mindig is az lesz.

Annyi mindent felépítettünk, ugyanakkor sokat szenvedtünk is együtt. Ez tett erősebbé bennünket" – mondta, és felidézte, hogy a hétszeres világbajnok mögötte állt, amikor az FIA elnöki posztjára pályázott.

„12 évvel ezelőtt minden jelöltnek hat fős listát kellett benyújtania, akik támogatják őt. Abban az időben három ember volt mellettem – a feleségem, a fiam és Michael. Ez az, amit soha nem fogok elfelejteni" – tette hozzá Todt, aki a Ferrarinál töltött időszaka alatt öt világbajnoki címet, illetve hat konstruktőri címet nyert.

Michael Schumacher 2013. december 29-én a franciaországi Méribelben síelés közben szenvedett súlyos balesetet. Fejsérülését követően állandó gondozásra és rehabilitációra szorul, állapotáról a család azóta sem ad felvilágosítást, de azt tudni, hogy Todt rendszeresen látogatja barátját az otthonában, sőt közösen futamokat is szoktak nézni.

Címlapról ajánljuk
Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Magyarics Tamás: négy célja van Donald Trumpnak az iráni háborúval

Az amerikai közvélemény Magyarics Tamás szerint úgy látja, hogy ha egy adott háború úgymond szükséges, akkor nagyobb áldozatot is elvisel a közvélemény. „A jelenlegi veszteségek még nem nagyon indokolják azt, hogy emiatt az amerikaiak többsége Donald Trump ellen forduljon” – vélekedett az iráni helyzettel összefüggésben.

Ezt a levelet kapta Ursula von der Leyen Orbán Viktortól

A mai napon felszólítottam Ursula von der Leyent, hogy szerezzen érvényt az EU-Ukrajna társulási megállapodásnak, amely előírja a Magyarországnak járó olajszállítmányok továbbítását – írja közösségi Oldalán Orbán Viktor.
inforadio
ARÉNA
2026.03.03. kedd, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Trump hallani sem akar tárgyalásról, indul az olajállamok megtorlása, új országok lépnek be a háborúba – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Trump hallani sem akar tárgyalásról, indul az olajállamok megtorlása, új országok lépnek be a háborúba – Percről percre híreink az iráni háborúról kedden

Szombat hajnalban robbant ki a háború a Közel-Keleten, amikor Izrael és az Egyesült Államok közösen csapásokat mért az iszlamista rezsimre. A helyzet azóta változatlanul feszült, egyelőre nincs jele csillapodásnak - Trump elnök ma nyíltan visszautasította a tárgyalás lehetőségét. Az amerikai hadsereg bejelentette, hogy az Ománi-öbölben csapást mértek az iráni haditengerészet tizenegy hajójára, és megsemmisítették azokat - számolt be a Times of Israel. A Sky News értesülései szerint az iráni Forradalmi Gárda általános zárlatot rendelt el a Perzsa-öblöt az Indiai-óceánnal összekötő Hormuzi-szorosban. Ugyanakkor Izraeli biztonsági tisztviselők arra figyelmeztették a kormány tagjait, hogy Irán ballisztikusrakéta-fenyegetése a jelenlegi hadművelet során nem számolható fel teljesen. Több szakértő úgy véli, hogy a rezsim megdöntésére most kevés esély mutatkozik. A legfrissebb fejlemények közé tatozik, hogy Irán megtámadta Szaúd-Arábiában az amerikai nagykövetséget, erre Donald Trump súlyos következményeket helyezett kilátásba. Délután izraeli lapok arról írtak: Katar és Szaúd-Arábia hamarosan belépnek a háborúba, Izrael és az USA oldalán. Cikkünk folyamatosan frissül a Köel-Kelet háborújának legfrissebb eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×