Infostart.hu
eur:
360.67
usd:
312.65
bux:
0
2026. augusztus 5. szerda Krisztina
Az angol csapat játékosai letérdelnek a labdarúgó világbajnoki selejtezők 4. fordulójában játszott Magyarország - Anglia mérkőzés előtt a Puskás Arénában 2021. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Illyés Tibor

Zárt kapus büntetést kapott az MLSZ az angolok elleni meccs miatt

A következő hazai vb-selejtezőn, Albánia ellen nem lehetnek nézők. További egy mérkőzésre hasonló büntetést szabott ki a FIFA, de annak végrehajtását két évre felfüggesztették. A magyar szövetség ezen kívül 200 ezer svájci frankos bírságot is kapott.

Az angolok elleni rasszista szurkolói megnyilvánulások miatt soron következő hazai világbajnoki selejtező-mérkőzését zárt kapuk mögött kell megvívnia a magyar labdarúgó-válogatottnak, további egy zárt kapus találkozót pedig két évre felfüggesztve szabott ki a nemzetközi szövetség (FIFA).

A magyar szövetség (MLSZ) ezen kívül 200 ezer svájci frankos (65 millió forint) bírságot is kapott.

A FIFA közlése alapján a fegyelmi bizottság az eset súlyossága miatt hozott ilyen szigorú döntést.

A magyar drukkerek egy csoportja gúnyosan adott hangot a nemtetszésének, amikor a szeptember 2-i, 4–0-s vendégsikerrel zárult mérkőzésen a vendégcsapat játékosai rasszizmus ellenes gesztusként féltérdre ereszkedtek a kezdés előtt, majd a gólok után műanyag poharakat és egyéb tárgyakat dobáltak a pályára, illetve rasszista rigmusokat énekeltek.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese következő hazai összecsapását október 9-én az albánok ellen vívja.

Címlapról ajánljuk
Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Irán nyerésre áll a háborúban Amerika ellen – Kaiser Ferenc az Arénában

Csökkent az Egyesült Államok szövetségesi tekintélye a térségben az iráni helyzet kezelése miatt – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában Kaiser Ferenc, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense, aki szerint úgy tűnik, az iráni rezsim túléli a háborút, bármeddig képes elviselni a bombázást, ráadásul fiatalabb, még radikálisabb vezetők léptek elő, miközben Amerika a félidős választások miatt kezd lépéskényszerbe kerülni, szárazföldi offenzívának pedig nyoma sincs.
inforadio
ARÉNA
2026.08.05. szerda, 18:00
Bóka János
a Fidesz parlamenti frakciójának vezetője
Sorra dőlnek a csúcsok a tőzsdéken - Mi jön ma a piacokon?

Sorra dőlnek a csúcsok a tőzsdéken - Mi jön ma a piacokon?

Az iráni háborúval kapcsolatos fejlemények mellett a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek ma a befektetők külföldön és itthon is, az amerikai tőzsdék zárása után jelentett a SpaceX és az AMD, a hazai blue chipek közül pedig az OTP tette közzé hajnalban a számait, este pedig a Magyar Telekom gyorsjelentése jön. A hangulat kifejezetten optimista a piacokon, az amerikai indexek nagyot raliztak kedden, a Dow és az S&P 500 új történelmi csúcsra ment, az ázsiai tőzsdéken is emelkedéseket látni, a Nikkei különösen nagyot ment és az európai határidős indexek is erősödéseket vetítenek előre a nyitásra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×