Infostart.hu
eur:
378.71
usd:
319.36
bux:
0
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Timo Werner, a Chelsea (j) és a Toni Kroos, a Real Madrid játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágó mérkőzésén a londoni Stamford Bridge stadionban 2021. május 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Neil Hall

Zidane is a Chelsea-t méltatta

A londoniak edzője nem tart a BL-döntős ellenfél Manchester Citytől.

Csapata duzzadó önbizalmát emelte ki főként Thomas Tuchel, a Chelsea vezetőedzője, miután a londoniak a szerdai visszavágón 2-0-ra legyőzték a Real Madridot, és 3-1-es összesítéssel bejutottak a labdarúgó Bajnokok Ligája döntőjébe.

"Az FA Kupa áprilisi elődöntőjében 1-0-ra megvertük a Manchester Cityt, ami rengeteg önbizalmat adott mindahhoz, ami utána következett, és sok önbizalmat ad a BL-döntőhöz is" - jelentette ki a 47 éves német tréner. "Megyünk tovább, Isztambulban is a győzelem a cél. Már nagyon várom a döntőt, igazi ki-ki meccs lesz" - tette hozzá Tuchel, aki 24-edszer ült a londoniak kispadján, s ebből együttese a 18. mérkőzését teljesítette kapott gól nélkül.

A Lőw Zsolt személyében magyar másodedzőt foglalkoztató londoniak első találatát szerző Timo Werner megkönnyebbülten nyilatkozott:

"Az első meccsen kicsit hülye voltam, nagy helyzetben öt méterről sem találtam a kapuba. Most helyrehoztam a hibámat, és egy gyerekkori álmom vált valóra azzal, hogy BL-döntőt játszhatok"

- mondta a német csatár.

A túloldalon Zinedine Zidane elismerően beszélt a Chelsea-ről, amelynek az egész pályás letámadása révén a madridiak a kapuig is alig jutottak el.

"Mindent megtettünk, de az az igazság, hogy a Chelsea jobb volt, ezért gratulálnunk kell nekik. Nehéz meccs volt, sok helyzetük volt, és megérdemelték a győzelmet" - méltatta az ellenfelet a francia szakember, majd kitért az elmúlt két szezonban sok sérüléssel küszködő Eden Hazard beállítására: "Edennek vissza kell nyernie az önbizalmát, ehhez pedig játszania kell. Apránként halad előre, és nemsokára százszázalékos lesz" - közölte Zidane.

A Chelsea 2008 és 2012 után a harmadik BL-fináléjára készülhet - utóbbit megnyerte -, ezúttal a Manchester City ellen. Angol házidöntőt 2008 és 2019 után harmadszor rendeznek a sorozatban.

A fináléra május 29-én kerül sor Isztambulban.

Címlapról ajánljuk

Bendarzsevszkij Anton: másfél-két évig elég Ukrajnának az óriáshitel, amit az EU országai vesznek fel

Az Európai Parlament többsége megszavazta az Ukrajnának szánt 90 milliárd eurós közös uniós hitel felvételét és folyósítását Kijev számára. Ukrajnában ezzel elhárult az államcsőd veszélye. Ez egy utolsó utáni mentőöv Ukrajnának, amely már nehezen finanszírozható az eladósodottsága miatt – mondta Bendarzsevszkij Anton, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója, a posztszovjet térség szakértője az InfoRádióban. A pénzt a oktatás, egészségügy és az állam működésére kell költeni, kérdés, hogy mindez mennyire kontrollálható – tette hozzá.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×