394.96
363.43
0
2024. március 19. kedd Bánk, József
Timo Werner, a Chelsea játékosa (j) gólt szerez a Real Madrid ellen a labdarúgó Bajnokok Ligája elődöntőjének visszavágó mérkőzésén a londoni Stamford Bridge stadionban 2021. május 5-én.
Nyitókép: MTI/EPA/Neil Hall

A BL-döntőbe jutott a pazar tavaszt futó Chelsea

A Chelsea folytatja nagy tavaszi menetelését, 2-0-ra megverte a Real Madridot és bejutott a labdarúgó Bajnokok Ligája isztambuli döntőjébe. Ellenfele a Manchester City lesz. Lőw Zsolt, két év alatt, két klub stábjában jutott BL-fináléba.

A két összeállítás. Chelsea: É. Mendy – Christensen, Thiago Silva, Rüdiger – Azpilicueta, Jorginho, Kanté, Chilwell – Mount, Havertz – Werner. Az előzetesen jelzett tizenegyből csak Pulisic maradt ki, Kai Havertz játszik.

Real Madrid: Courtois – Nacho, Éder Militao, Sergio Ramos, F. Mendy – Modric, Casemiro, Kroos – Vinícius Júnior, Benzema, Hazard. Fede Valverde kimaradt, Zidane a támadóbb Vinícius mellett döntött.

Apró különlegesség: a Chelsea női csapata megverte ma a Spurst es vezeti az angol bajnokságot a Manchester City előtt. Korábban már bejutott a BL-döntőbe. Vajon a férfiak követik-e a hölgyeket?

Az első tíz perc alapján úgy tűnik, Éder Militao játszik jobbhátvédet, s Nacho futballozik belül. A madrid birtokolja többet a labdát, de többnyire a pálya közepén. Toni Kroos távolról lőtt, Mendy biztosan védett. A Madrid máris több kaput eltaláló lövéssel rendelkezik, mint tegnap a PSG az egész meccsen.

Rüdiger 25-ről lőtt, Courtois nem merte fogni, csak ütötte, de azt jól. Utána lábbal védett, Mount akciója után.

Jorginho felrúgta Hazard-t, sárga lap a belga fájdalomdíja.

Luka Modric lövését Édouard Mendy biztosan védte. Kevés szó esett róla korábban: a kapus a madridi balhátvéd, Ferland Mendy unokatestvére.

Timo Werner bevette egy gyors támadás után Thibaut Courtois kapuját, de lesről.

A 26. percben Karim Benzema 17 méteres lövését Édouard Mendy nagy bravúrral védte.

A 28. percben Ngolo Kanté előkészítése után Kai Havertz átemelte a labdát Courtois-n, de az a lécről kipattant. Ugyanakkor Timo Werner elé, aki 1 méterről befejelte az üres hálóba. Chelsea–Real Madrid 1-0.

A 35. percben Benzema hatméteres fejesét Édouard Mendy újabb látványos bravúrral védte.

Vége az első félidőnek, vezet a Chelsea.

A Madrid 68 százalékban birtokolta a labdát az első félidőben, s többször találta el az ellenfél kapuját, mint a Chelsea – mégis az angolok vezetnek és állnak a továbbjutásra.

Eldőlhetett volna? A 2. félidő 2. percében Azpilicueta beadása után Havertz kapura fejelt Éder Militao mellől, a labda a lécről pattant a kapu mögé.

Timo Werner előkészített, Mason Mount kiugrott, de túl nagy gólt akart lőni, a kapu fölé vágta a labdát.

Tíz perc eltelt a második félidőből, a Real Madrid alárendelt szerepet játszik.

Elképesztően pazarló a Chelsea. Havertz ziccert hagyott ki, 16 méterre a kaputól már csak a kapussal állt szemben, de Courtois védett.

Vinícius és Mendy lement, Marco Asensio és Fede Valverde beállt. Zidane-nak váltania kellett, mert nagyon fogy az idő.

A második félidő első madridi lövése, Hazard éles szögből lőtt, Mendy lábbal védett.

Újabb Chelsea-kontra, ezúttal Kanté lőtte a remekül becsúszó Valverdébe a labdát.

Werner helyett Pulisic állt a Chelsea-be a félidő közepén.

Casemiro helyén Rodrygo játszik tovább.

A 84. percben Kanté labdaszerzése után Christian Pulisic élesen középre lőtte a labdát, Mason Mount pedig öt méterről Isztambulba lőtte a csapatát.Chelsea–Real Madrid 2-0.

Cserék, Mount és Azpilicueta helyett Zijes és James, a másik oldalon Hazard le, Mariano Diaz be.

A mérkőzés érdemi részének vége, a Chelsea újra angol házi döntőben szerepelhet majd egy manchesteri klub ellen, mint 2008-ban, Moszkvában.

Olivier Giroud érkezett Havertz helyére.

Vége a mérkőzésnek, a Chelsea 2-0-ra nyert, s összesítésben 3-1-gyel jutott döntőbe.

2024.03.19. kedd, 18:00