368.4
66115.42
2024. április 18. csütörtök Andrea, Ilma

Megvan a Fehérvár ellenfele az Európa-liga főtáblájára jutásért

Belge együttes lesz, szintén hosszabbításos meccset játszott a szerbiai Vojvodinával.

A Standard Liege lesz a Mol Fehérvár FC ellenfele jövő csütörtökön a labdarúgó Európa-liga selejtezőjének utolsó fordulójában, mivel a belga csapat hosszabbításban 2-1-re legyőzte a vendég Vojvodinát a harmadik körben.

A Liege a második félidő elején ugyan vezetést szerzett büntetőből, de a szerbek a 75. percben egyenlíteni tudtak. A ráadás elején ismét a hazaiak szereztek gólt, minimális előnyüket pedig ezúttal megőrizték a lefújásig. A Fehérvár elleni, főtáblára jutásért sorra kerülő mérkőzés Belgiumban lesz.

A magyar érdekeltségű csapatok közül kiesett a Piast Gliwice, a Hajduk Split és a DAC is. A lengyel együttes 3-0-ra kapott ki a Köbenhavn otthonában úgy, hogy Vida Kristopher végig a pályán volt. A horvátok a Galatasaray vendégeként maradtak alul 2-0-ra, Gyurcsó Ádámot a 84. percben cserélték le. A szlovák bajnokság éllovasa Kalmár Zsolttal és Schäfer Andrással végig a soraiban pedig kiütéses, hétgólos vereséget szenvedett a LASK Linz stadionjában.

A neves csapatok közül a Tottenham Hotspur és az AC Milan is továbbjutott, utóbbiban nemzetközi mérkőzésen először lépett pályára Cesare és Paolo után a harmadik generációs Maldini, Daniel.

Európa-liga, selejtező, 3. forduló:

Rijeka (horvát)-Kolosz Kovalivka (ukrán) 2-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

Sporting Lisboa (portugál)-Aberdeen (skót) 1-0 (1-0)

Willem II (holland)-Glasgow Rangers (skót) 0-4 (0-2)

korábban:

Mol Fehérvár FC-Reims (francia) 0-0 - 11-esekkel: 4-1

APOEL (ciprusi)-Zrinjski (bosnyák) 2-2 (2-1, 2-2, 2-2) - 11-esekkel: 4-2

FC Köbenhavn (dán)-Piast Gliwice (lengyel) 3-0 (1-0)

Galatasaray (török)-Hajduk Split (horvát) 2-0 (0-0)

Granada (spanyol)-Locomotive Tbiliszi (georgiai) 2-0 (0-0)

Klaksvik (feröeri)-Dinamo Tbiliszi (georgiai) 6-1 (1-0)

Sarajevo (bosnyák)-Buducnost Podgorica (montenegrói) 2-1 (1-1)

Sheriff Tiraspol (moldovai)-Dundalk (ír) 1-1 (1-1, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 3-5

Shkendija (macedón)-Tottenham Hotspur (angol) 1-3 (0-1)

Standard Liege (belga)-Vojvodina (szerb) 2-1 (0-0, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után

VfL Wolfsburg (német)-Deszna (ukrán) 2-0 (1-0)

AC Milan (olasz)-Bodö/Glimt (norvég) 3-2 (2-1)

FC Basel (svájci)-Anortoszisz (ciprusi) 3-2 (3-1)

LASK Linz (osztrák)-DAC (szlovák) 7-0 (2-0)

Legia Warszawa (lengyel)-Drita (koszovói) 2-0 (2-0)

St. Gallen (svájci)-AEK Athén (görög) 0-1 (0-0)

FK Rosztov (orosz)-Makkabi Haifa (izraeli) 1-2 (1-1)

Besiktas (török)-Rio Ave (portugál) 1-1 (1-0, 1-1, 1-1) - 11-esekkel: 2-4

Charleroi (belga)-Partizan Beograd (szerb) 2-1 (1-0, 1-1, 1-1) - hosszabbítás után

CSZKA Szófia (bolgár)-B36 Torshavn (feröeri) 3-1 (2-0)

Djurgarden (svéd)-CFR Cluj (román) 0-1 (0-0)

Floriana (máltai)-Flora (észt) 0-0 - 11-esekkel: 2-4

Malmö (svéd)-Lokomotiva Zagreb (horvát) 5-0 (3-0)

Mura (szlovén)-PSV Eindhoven (holland) 1-5 (1-2)

Riga FC (lett)-Celtic Glasgow (skót) 0-1 (0-0)

Rosenborg (norvég)-Alanyaspor (török) 1-0 (0-0)

FCSB (román)-Liberec (cseh) 0-2 (0-0)

Hapoel Beer Sheva (izraeli)-Motherwell (skót) 3-0 (1-0)

Ararat-Armenia (örmény)-Celje (szlovén) 1-0 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után

Kuopio PS (finn)-Suduva (lett) 2-0 (1-0)

Plzen (cseh)-Sonderjyske (dán) 3-0 (2-0)

szerdán játszották:

Apollon Limasszol (ciprusi)-Lech Poznan (lengyel) 0-5 (0-1)

Vágujhelyi Ferenc az Arénában: mostantól azonnal fellép a NAV az önrevízióval visszaélők ellen

Az önrevízióval visszaélők csalárd gazdálkodása miatt versenyelőnyre tesznek szert a becsületes gazdálkodókkal szemben, és ezt nem tudjuk megengedni – mondta Vágujhelyi Ferenc, a Nemzeti Adó- és Vámhivatal elnöke. Az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt az szja-bevalllásokról, az eÁFA-rendszer előnyeiről, az idén kiemelten ellenőrzött területekről és arról is, hogy az adóhatósági büntetés miért hatékonyabb, mint a büntetőeljárási szankció.
2024.04.18. csütörtök, 18:00