Infostart.hu
eur:
364.4
usd:
311.64
bux:
0
2026. augusztus 21. péntek Hajna, Sámuel
Faragó Tamás olimpiai bajnok vízilabdázó, miután átvette a Budapest díszpolgára elismerést a Fővárosi Közgyűlés ünnepi ülésén, amelyet a szabadság napja alkalmából tartottak az Újvárosháza dísztermében 2014. június 19-én.
Nyitókép: MTI/Kovács Tamás

Faragó Tamás lehet a Nemzet Sportolója: "nekem múltam nincs, csak jövőm"

A vízilabdalegenda szerint ő ugyanolyan nagyképű most is, mint korábban, és ha ő lesz a Nemzet Sportolója, azt csak a vízilabdasportnak és magának köszönheti.

A Nemzet Sportolói Faragó Tamást javasolják új tagnak Kárpáti György háromszoros olimpiai bajnok vízilabdázó halála után.

"Én azt gondolom, hogy szegény Gyurika halála után egy vízilabdázónak kéne ebben a grémiumban részt venni. Sajnálatos, ami történt, ugyanakkor én azt gondolom, hogy többször fölmerült a nevem; papírom is van róla, elmúltam 60 éves, tehát minden tulajdonsággal rendelkezem, amely erre a címre jelölt, és meg is szavaztak" - reagált az InfoRádióban Faragó Tamás.

Szerinte a hír a magyar vízilabda számára üzen, amely 9 olimpiai aranyérmet szerzett az országnak, és ha bárkinek meg kéne köszönnie a címet, akkor elsősorban a magyar vízilabdának és saját magának kellene.

A 68. születésnapja felé közeledő sportági legenda játékosként olimpiai, világ- és Európa-bajnok, edzőként pedig csak az ötkarikás arany hiányzik a kollekciójából.

Bevallása szerint amikor az uszodába gyerekként lekerült, semmije sem volt, de tehetségesnek tartották, amit maga is elhitt aztán. Úgy tartja, a rendszeresség lényegesebb a módszerességnél, de nem csak rendszeresen és sokat edzett, de úgy is gondolkodott, hogy

amit a világon bárki tud, azt ő is meg tudja tanulni.

Sikerei közül nem tud egyet sem kiemelni. S hogy miért?

"Most is olyan nagyképű vagyok, mint voltam. Nekem múltam nincs, csak jövőm. Ha valaki emlékszik a múltamra, akkor majd beszél róla, és akkor már minden megérte."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Augusztus 20-i programok: rendezvények, beszédek, videók – percről percre

Hírfolyamunkban egész nap követtük az ünnepi eseményeket a Kossuth téri ünnepélyes zászlófelvonástól a fővárosi tűzijáték végéig.

Európa AI-jövője nem a felhőben dől el

A mesterséges intelligenciáról sokszor úgy beszélünk, mintha a felhőben lakna. Valójában azonban adatközpontokban fut, áramot fogyaszt, hőt termel, hálózatot terhel. Európa most szembesül azzal, hogy a digitális szuverenitás nemcsak algoritmusokból és szabályozásból áll, hanem erőművekből, vezetékekből és ipari kapacitásból is.
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány vezető elemzője
Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Amerika megmentené a kötvénypiacot - Mit szólnak ehhez a befektetők?

Az amerikai pénzügyminisztérium beavatkozásának köszönhetően sikerült megfékezni a globális kötvénypiaci eladási hullámot, aminek hatására a hozamok csökkentek, a dollár gyengült, a részvénypiacok pedig emelkedtek. A szakértők szerint azonban a megnyugvás átmeneti lehet, mivel a strukturális problémák – köztük a 40 ezer milliárd dollárt meghaladó amerikai államadósság – továbbra is fennállnak. Csütörtökön a BÉT-en nem volt kereskedés, de a világ többi részen szokásos nyitvatartás mellett működtek a tőzsdék.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×