363.2
65604.59
2024. március 19. kedd Bánk, József

A Leicester a végén megmentett egy pontot az Arsenal ellen

Az Arsenal és a Leicester City egy „egyiknek sem jó” döntetlent játszott az Emiratesben (1-1), az angol labdarúgó Premier League utolsó kedd esti mérkőzésén.

Az „Ágyúsok” Pierre-Emerick Aubameyang szezonbeli huszadik góljával szereztek vezetést a 21. percben. A játékrész további részében is a hazai csapat játszott fölényben, de újabb gólt nem tudott szerezni.

A második játékrészre feljöttek a „Rókák”. A 71. percben a néhány perccel korábban beálló Edward Nketiah, az Arsenal cserejátékosa piros lapot kapott. Az emberelőnybe kerülő Leicester ettől további erőre kapott és a 86. percben Jamie Vardy kiegyenlített. A gólját megnézték a videószobában is, de rábólintottak.

A nyolcperces (!) hosszabbításban a Leicester játszott némi fölényben, de maradt a döntetlen.

Ez azt jelenti, hogy a Chelsea maradt a harmadik helyen, 60 pontja van. A Leicesternek 59, az egy mérkőzéssel kevesebbet játszott Manchester Unitednek 55, az ugyancsak 33 mérkőzésnél tartó Wolverhamptonnak 52 van. A hetedik helyezett Arsenalnak csak 50 pontja van.