393.83
367.74
0
A bolgár Grigor Dimitrov ünnepel, miután 3:6, 6:4, 3:6, 6:4, 6:2 arányban legyőzte a svájci Roger Federert az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi egyes versenyének negyeddöntőjében a New York-i Flushing Meadowsban 2019. szeptember 3-án.
Nyitókép: MTI/EPA/John G. Mabanglo

"Baby Federer" megverte a nagyot, Serena Williams a négy között

Bár évek óta Roger Federer "utódaként" emlegetik a bolgárt, eddig rendre kikapott a svájcitól. Dimitrov jól játszott, Federer fájdalmakkal küzdött, így most megtört a jég.

Roger Federer nem jutott elődöntőbe az amerikai nyílt teniszbajnokság férfi versenyében, miután a negyeddöntőben kikapott Grigor Dimitrovtól. Az ötszettes mérkőzés 3 óra 12 percig tartott.

A bolgár jó formában várta a mérkőzést és kiválóan játszott. Az első játszma még bőven Federeré volt, a másodikban viszont először ő, azután Federer hibázott nagyot, utóbbi ezzel a játszmát is elveszítette. Ezután Dimitrov teljesen felpörgött, Federernek viszont nem ment. A harmadik játszmát még megnyerte, de utána sokat hibázott, majd ápolni kellett. Végigjátszotta a meccset, de a játéka alapján alig lehetett ráismerni. Később elmondta:

a hátát és a nyakát kellett ápolni. Már délután volt vele gondja, de meg sem fordult a fejében, hogy feladja.

Sajnálja, hogy a negyedik játszmában elpuskázta az esélyét, hogy visszahozza a meccset, és kiemelte, hogy Dimitrov jól játszott - mondta a sajtótájékoztatón.

Gyors meccsen nyert Serena Williams

Karrierje során 13. alkalommal jutott be a négy közé egyesben a US Openen az amerikai Serena Williams, aki a negyeddöntőben magabiztosan játékkal szinte kiütötte a kínai Vang Csiangot. A mérkőzés mindössze 44 percig tartott.

női páros, negyeddöntő:

Viktorija Azarenka, Ashleigh Barty (fehérorosz, ausztrál, 8.)-Babos Tímea, Kristina Mladenovic (magyar, francia, 1.) 2:6, 7:5, 6:1

Annyi Szoboszlai Dominik álmainak

Az Everton hazai pályán 2-0-ra verte városi riválisát, a Szoboszlai Dominikkel felálló Liverpool FC-t az angol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójából szerdára halasztott mérkőzésen.