eur:
408.04
usd:
375.18
bux:
73837.78
2024. november 5. kedd Imre
Christian Eriksen, a Tottenham játékosa üónnepel, miután megszerezte csapata második gólját a Crystal Palace ellen az angol első osztályú labdarúgó-bajnokság 31. fordulójából elhalasztott mérkőzésen az újonnan átadott londoni Tottenham Hotspur stadionban 2019. április 3-án. A Tottenham 2-0-ra nyert.
Nyitókép: MTI/AP/Kirsty Wigglesworth

A Tottenhamet is eltakarítaná az Ajax

Az Ajax annyi más csapat mellett a Tottenhamet is ellátta már kiváló játékosokkal, most viszont épp a londoni csapat baját akarja ellátni a Bajnokok Ligája-elődöntő kedd esti mérkőzésén.

Christian Eriksen a világ egyik legjobb előkészítő futballistája. Alig akad olyan játékos a Premier League-ben, aki az elmúlt bő fél évtizedben több gólpasszt adott volna. A Spurs egyik legértékesebb játékosának szerepe még inkább felértékelődött a BL-elődöntő első mérkőzése előtt, hiszen Kane és Szon sem játszhat. A dán légiós-pályafutása első szakaszában az Ajax csapatát erősítette.

Az Ajaxnál régóta vevők a dán futballistákra. Ám azt tartják, Eriksen benne van a legjobb háromban közülük, akik valaha Amszterdamba szerződtek. Sören Lerby, Frank Arnesen, Christian Eriksen… Nem rossz névsor!

Eriksen 16 évesen, 2008-ban került az Ajaxhoz, majd 2010-ben, még kiskorúként bemutatkozott az első csapatban. 2013-ban, akkor még közepes árnak számító 13,5 millió euróért szerződött a Tottenham Hotspurhöz. Neki kellett pótolnia az egy évvel korábban a Real Madridhoz szerződő Luka Modrićot. A horvát középpályást azóta több szavazáson is a világ legjobbjává koronázták, de Eriksennel sikeresebb a Spurs, mint vele volt.

Nem a kiváló dán középpályás az egyedüli a Spurs keretében, aki korábban az Ajax sorait erősítette. A belga Jan Vertonghen 2003 és 2012, honfitársa, Toby Alderweireld 2004 és 2013 között, a kolumbiai Davinson Sánchez 2016–2017-ben tartozott az amszterdami klub kötelékébe.

A Tottenham „majdnem” csapat lett az elmúlt években, de az kétségtelen, hogy a kétezres években a legszebb periódusát tölti. Sőt, még az sem túlzás, hogy a nemzetközi porondon a valaha volt legszebbet – legalábbis, ha kiemeljük a Bajnokok Ligája fontosságát. A Bill Nicholson vezette, a XX. század első duplázó angol csapataként ünnepelt, a hatvanas évek elején tündöklő elődök megnyerték az akkor még csak gyerekcipőben járó Kupagyőztesek Európa-kupáját 1963-ban, aztán 1972-ben és 1984-ben az utódok elhódították az UEFA-kupát, de a királykategóriában a mostani a legjobb szereplés. Minden korábbinál nagyobb konkurencia közepette. Mert bár a Spurs a csekély presztízsű Ligakupán kívül 1991 óta nem nyert semmit, Mauricio Pochettino irányításával visszatért az élklubok közé. Évek óta a legjobb helyen végző londoni klub a Premier League-ben, s szereplését immár a nemzetközi porondon is emlékezetessé tette.

Mindazonáltal nincs könnyű helyzetben az Ajax elleni elődöntő első mérkőzése előtt. Londonban nem játszhat a két leggólerősebb csatára, Harry Kane, a vb-gólkirály, valamint a dél-koreai Szon Heung Min sem. Előbbi sérült, utóbbi eltiltott. Így várhatóan a Lloris – Trippier, Alderweireld, Sánchez, Rose – Dier, Wanyama, Eriksen – Dele Alli, Lucas – Llorente tizenegy kezd majd.

A rivális Ajaxnál nincsenek hasonló gondok. Erik ten Haag edző rendelkezésére áll a legjobbnak ítélt tizenegy: Onana – Tagliafico, Blind, De Ligt, Mazraui – De Jong, Van de Beek, Schöne – Neres, Tadic, Ziyech.

A mérkőzést 21 órától a Tottenham új stadionjában rendezik. Ott, ahol a csapat szombaton elveszítette veretlenségét a West Ham United elleni bajnokin, de ahol nagyszerűen játszott a BL előző körében, a Manchester City ellen. Az Ajax az előző két fordulóval ellentétben most idegenben kezd: a nyolcad- és a negyeddöntőben, a Real Madrid és a Juventus ellen a Johan Cruyffról elnevezett Arénában kezdett, nem nyert, majd a második mérkőzésen, vendégként, kiharcolta a továbbjutást.

A találkozót az M4 közvetíti.

Címlapról ajánljuk
Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Amerikai elnökválasztás: a történelem sok mindenre kötelez

Az Egyesült Államoknak eddig 45 elnöke volt, a 2020-ban megválasztott Joe Biden sorrendben mégis a 46. A leghosszabb ideig, 12 évig és 39 napig Franklin D. Roosevelt, a legrövidebb ideig, 32 napig William Henry Harrison volt elnök. Érdekességek az amerikai elnökválasztások történetéből.

Elemző a moldovai elnökválasztásról: Maia Sandu pirruszi győzelmet aratott, egyre többen „gyűlölik” a pártját

A kelet-európai országban a hét végén tartották az elnökválasztás második fordulóját, melyet a hivatalban lévő elnök, Maia Sandu nyert meg Alexandr Stoianoglo ellen. Pászkán Zsolt, a Magyar Külügyi Intézet külső munkatársa szerint nem vár könnyű időszak Maia Sandura, mert bár a moldovaiak többsége támogatja az uniós csatlakozást, az elnök pártja egyre népszerűtlenebb.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.05. kedd, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

Amerikai elnökválasztás 2024: hamarosan eldől Trump és Harris küzdelme

A mai nappal pont kerül a számtalan váratlan fordulatot hozó 2024-es amerikai választási kampány végére, és eldől, hogy az Egyesült Államok következő elnökét Donald Trumpnak vagy Kamala Harrisnek fogják hívni. A republikánus és a demokrata jelölt megválasztása is történelminek minősülne: Trump az első bíróság által elítélt bűnözőként, és a legöregebb elnökként kezdhetné második ciklusát, előtte pedig csak egyszer volt arra példa, hogy egy politikust nem egybefüggő nyolc évre küldtek vissza a Fehér Házba. Mindeközben a hivatalban lévő Joe Bident lecserélő Kamala Harris alelnök győzelmével az első (színesbőrű) nőt iktatnák be pár hónap múlva a "szabad világ vezetőjévé". A legfrissebb fejleményekről és választási eredményekről szóló percről-percre tudósításunkat alább követhetik.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2024. november 4. 08:51
×
×
×
×