393.11
367.19
65939.26
2024. április 24. szerda György
Cristiano Ronaldo, a Juventus (k) és Lasse Schone, az Ajax Amsterdam játékosa a Bajnokok Ligája negyeddöntő visszavágó mérkőzésen Torinóban 2019. április 16-án.
Nyitókép: Luca Bruno

Az Ajax a Juve skalpját is megszerezte, s a Barcelona mellett az elődöntőbe jutott

A Barcelona magabiztosan legyőzte a Manchester Unitedet és 2015 óta először bekerült a BL-elődöntőbe. Továbbjutott az Ajax, amely továbbra is szedi a nagy skalpokat tavasszal idegenben: a Real Madrid után a Juventust is megverte. Torinóban 2-1-re győzött.

2019.04.16. 20:48

Juventus–AFC Ajax 0-0

A kezdő tizenegyek. Juventus: Szczesny – De Sciglio, Rugani, Bonucci, Sandro – Can, Pjanic, Matuidi – Bernardeschi, C. Ronaldo, Dybala. Ajax: Onana – Veltman, De Ligt, Blind, Mazraoui – Schöne, De Jong – Ziyech, Van de Beek, Neres – Tadic

2019.04.16. 20:51

Barcelona–Manchester United 0-0

A kezdő tizenegyek. Barcelona: Ter Stegen – Sergi Roberto, Pique, Lenglet, Jordi Alba – Rakitic, Busquets, Arthur – Messi, Suárez, Coutinho. Manchester United: De Gea – Jones, Smalling, Lindelöf, Young – McTominay, Fred, Pogba – Lingard, Rashford, Martial.

2019.04.16. 21:10

Meglepően élénken kezdte a mérkőzést a Manchester United, az első percben Rashford helyzetbe került, majd a lécre spiccelte a labdát. AAz első tíz percben labdabirtoklási fölényben voltak az angolok.

2019.04.16. 21:14

Fordulat: a 11. percben Fred eltalálta a büntetőterületen belül Rakitic lábát (fölöslegesen…), Brych játékvezető megadta a büntetőt. Ám utána videóztak, s a német bíró visszavonta ítéletét, szabályosnak minősítette a kétségtelen kontaktust.

2019.04.16. 21:18

Torinóban nincs még helyzet, csak egy csere, Sinkgraven állt be a megsérült Mazraoui helyére.

2019.04.16. 21:20

Barcelona–Manchester United 1-0

Egy angol hiba után Messi labdát szerzett, adott egy kötényt, elévitte a labdát Smalling mellett, aztán mértani pontossággal a jobb alsó sarokba küldte a labdát. Nem sokan csinálnák ezt utána a világon… A Barcelona 2-0-ra áll összesítésben.

2019.04.16. 21:23

Barcelona–Manchester United 2-0

Lehet, hogy húsz perc alatt eldőlt a Camp Nouban a legfontosabb kérdés. Lionel Messi megint lőtt. Ezúttal korántsem olyan jól, mint az első gólnál, de David de Gea a hóna alatt beengedte a labdát. Potyagól, de pont annyit ér, mint egy szépségdíjas. Már 3-0 összesítésben a katalánoknak.

2019.04.16. 21:25

Az eddigi legnagyobb helyzet a hollandoké volt Piemontban: Neres lőtt a kapu mellé.

2019.04.16. 21:32

Juventus–AFC Ajax 1-0

A 28. percben Cristiano Ronaldo nyolc méterről a kapuba fejelte a labdát, utána természetesen videóztak. Két perc múlva ünnepelhettek igazán csak az olaszok, Turpin, a francia bíró megadta a gólt. Az akció során egy holland védő nagyot repült, de saját embere lökte fel. Összesítésben nem történt nagy változás: a Juve áll továbbjutásra (2-1). A Juve eddigi öt idei BL-góljából ötöt szerzett a portugál.

2019.04.16. 21:36

Juventus–AFC Ajax 1-1

Ez viszont nagy változás! Van de Beek egyedül kapta középen a labdát, nem volt lesen, hiszen Bernardeschi beragadt a jobbhátvéd helyén, s higgadtan a kapuba lőtt. Videóztak, de maradt a gól. Az állás 1-1, hosszabbításra állnak a csapatok.

2019.04.16. 21:52

Ilyen a kapussors! Messi labdája Coutinhóhoz került, majd Sergi Roberto két méteről kapura küldte a labdát, David de Gea óriási bravúrral védett. De hát az a gól a lelkén szárad…

Félidő

Szünet mindkét pályán.

2019.04.16. 22:15

A második félidő első tíz percének legnagyobb helyzetéből Ziyech tisztán, ziccerből lőtt, Szczesny nagy bravúrral védett.

Továbbra is egyoldalú a mérkőzés, a Barcelona uralja a játékot.

2019.04.16. 22:20

Újabb Szczesny-parádé: Van de Beek tekerése után ütötte ki a labdát a „pipából”.

2019.04.16. 22:30

Barcelona–Manchester United 3-0

Messi most előkészített, Jordi Albának adta a labdát, majd Coutinho gólt szerzett.

2019.04.16. 22:31

Juventus–AFC Ajax 1-2

A második félidőt uraló Ajax vezetést szerzett Torinóban, immár két gólt kellene a Juventusnak szereznie a továbbjutáshoz. De Light három Juve-védőt túlugorva bólintotta a labdát nyolc méterről a kapuba.

2019.04.16. 22:37

Neres óriási ziccerben szinte lyukat rúgott, eldőlhetett volna a párharc.

2019.04.16. 22:42

Ziyech fél fordulattal a kapuba csavarta a labdát, Turpin lest ítélt, aztán videóztak. Igaza volt.

2019.04.16. 22:53

Vége a mérkőzésnek, 4-0-s összesítéssel jutott tovább a Barcelona, s a Liverpoollal vagy a Portóval játszik majd a döntőbe jutásért.

Vége a meccsnek, elődöntőben az Ajax!

Újabb őrizetbevétel Németországban: egy EP-képviselő asszisztense dolgozhatott Kínának

Kína javára végzett kémtevékenység gyanújával vettek őrizetbe egy embert a karlsruhei szövetségi főügyész utasítására. Az eset különbözik a korábbi háromtól, ezúttal ugyanis egy parlamenti párt európai parlamenti képviselőjének legközelebbi munkatársáról van szó. Kína berlini nagykövetsége visszautasította a vádakat.

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.