393.88
369.22
65894.82
2024. április 23. kedd Béla
Romelu Lukaku, a Manchester United játékosa (j) berúgja csapata második gólját Gianluigi Buffonnak, a Paris Saint-Germain kapusának a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének visszavágó mérkőzésén a párizsi Parc des Princes Stadionban 2019. március 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/Julien De Rosa

Csodát tett Párizsban a Manchester United

A Manchester United 3-1-re nyert a Parc des Princes-ben, s ezzel kiejtette a PSG-t a labdarúgó BL nyolcaddöntőjében. Portóban a videobíró kapott főszerepet a hosszabbítás végén, az FC Porto jutott tovább.

2019.03.06. 20:54

Paris Saint-Germain–Manchester United

Az összeállítások. PSG: Buffon – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Verratti, Marquinhos, Dani Alves, Draxler – Di Maria, Mbappe. Manchester United: De Gea – Bailly, Smalling, Lindelöf, Young – Andreas Pereira, Fred, McTominay, Shaw – Lukaku, Rashford.

2019.03.06. 21:00

FC Porto–AS Roma

Az összeállítások. FC Porto: Casillas – Militao, Felipe, Pepe, Alex Telles – Otavio, Danilo, Herrera, Corona – Marega, Soares. AS Roma: Olsen – Juan Jesus, Manolasz, Marcano, Karsdrop – N'Zonzi, De Rossi, Kolarov –Zaniolo, Dzeko, Perotti

2019.03.06. 21:06

Paris Saint-Germain–Manchester United 0-1

A második percben megszerezte egy védelmi hiba után a vezetést a Manchester United: Lukaku elcsípett egy rossz hátraadást, elhúzta a labdát Buffon mellett is, aztán a csúszós füvön is jól megindulva, bekanalazta a labdát az ürtes kapuba. Már „csak” egy gól a PSG előnye.

2019.03.06. 21:15

Paris Saint-Germain–Manchester United 1-1

A 12. percben kiegyenlített a PSG, Dani Alves meredeken kiugratta Mbappét, aki keresztbe vágta a labdát, s a túlsó oldalon érkező Bernat nem hibázott, 1-1, összesítésben 3-1.

2019.03.06. 21:22

Bernat újra tiszta lövő helyzetbe került, de David de Gea ezúttal védett. Két perccel később Di María lövése alig kerülte el a kaput.

2019.03.06. 21:31

FC Porto–AS Roma 1-0

Tiquinho Soares, a brazil csatár, aki az ősz nagy részét sérülése miatt kihagyta, vezetéshez juttatta a Portót. Most a portugálok állnak továbbjutásra, idegenben szerzett góllal. (2-2)

2019.03.06. 21:32

Paris Saint-Germain–Manchester United 1-2

Ismét vezet a Manchester United, amely eddig semmit nem csinált csak lőtt két hibából két gólt. Buffonról kijött a labda Rashford távoli lövése után, Lukaku résen volt, belőtte. Összesítésben 3-2 a PSG-nek.

2019.03.06. 21:41

FC Porto–AS Roma 1-1

Újra a rómaiak állnak jobban, miután Daniele de Rossi belőtte a Diego Perotti által kiharcolt tizenegyest. Összesítésben 2-3.

2019.03.06. 22:15

FC Porto–AS Roma 2-1

Hosszabbításra állnak Portóban, miután Moussa Marega góljával ismét vezetnek a portugálok.

Ángel Di María gólt lőtt, de lesen vette át a labdát.

2019.03.06. 22:40

A csereként beállt Meunier éles szögből lőtt, De Gea védett.

2019.03.06. 22:43

Mbappé nagy helyzetbe került, de a csel közben elesett. Bernat lőtt, a labda a kapufáról pattant ki.

2019.03.06. 22:51

Paris Saint-Germain–Manchester United 1-3

Kimpembe felugrott, háttal volt a labdának, de a kezét érintette a labda. Videózott a bíró, s büntetőt ítélt Skomina. Rashford lőtte, s (vélhetően) továbbjuttatta a Manchester Unitedet.

2019.03.06. 22:58

Hosszabbítás Portóban

2019.03.06. 23:30

FC Porto–AS Roma 3-1

A 114. percben videóztak Portóban, Florenzi megrántotta az egyik portugált, Fernando Andradét, hat méterre a kaputól. A török bíró, Cakir kiment megnézni és büntetőt ítélt. Alex Telles értékesítette a lehetőséget. A 117. percben ismét továbbjutásra áll a Porto.

2019.03.06. 23:35

A 120. percben újra videóztak, összeakadt Marega és Schick lába a Porto tizenhatosán belül. Az olaszok nem kaptak tizenegyest.

2019.03.06. 23:39

Öt percet rátettek még a csapatok, a 125. perc végén: Porto–AS Roma 3-1, összesítésben 4-3.

2024.04.23. kedd, 18:00
Sz. Bíró Zoltán
történész, Oroszország-szakértő
Berobbant a mesterséges intelligencia a vállalatok életébe, mindenki beszáll az AI-versenybe

Az első számú globális megatrend lett a mesterséges intelligencia boom, ami alapjaiban ír át üzleti modelleket, diszruptálhat iparágakat és felborítja az eddigi játékszabályokat. Egy teljes konferencianapon keresztül azzal foglalkozunk az AI in Business c. rendezvényünkön, milyen változásokat hoz az AI az üzlet számára az egyes szektorokban és területeken. Mellébeszélés helyett üzleti stratégiákat, valós megoldásokat és use case-eket mutatnak be a témát ismerő tanácsadók, IT-beszállítók, és azok a vállalati vezetők, akik már aktívan keresik vagy már meg is találták az AI-ban rejlő üzleti lehetőségeket. A Portfolio AI in Business rendezvényéről ebben a cikkünkben számolunk be.