bajnokok ligája

labdarúgás

real madrid

csoport

Lyon, 2018. november 27. Sergio Aguero, a Manchester City játékosa a labdarúgó Bajnokok Ligája ötödik fordulójában játszott Olympique Lyon - Manchester City mérkőzésen Lyonban 2018. november 27-én. MTI/EPA/Guillaume Horcajuelo

A Lyonnal lett teljes a BL-nyolcaddöntő mezőnye

Infostart
Újabb cikkünk a témában:

Az Olympique Lyonnak elég volt Kijevben a döntetlen a meglepetések estéjén, s így csatlakozott a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének mezőnyéhez. A legjobb tizenhatba az FC Porto és az Ajax mellett csak az öt topliga csapatai kerültek.

A továbbjutást illetően egyetlen kérdés maradt: a Manchester City mellett (mögött?) a Lyon vagy a Sahtar lép-e tovább. A további két négyesben már „csak” a csoportelsőség kérdése maradt nyitva.

A Bayern lépett egyet a csoportelsőség felé, miután Robert Lewandowski révén megszerezte a vezetést. Ajax–Bayern 0-1.

Ez, úgy fest, a meglepetések estéje. Andrej Kramaric tizenegyes-góljával a Szalai Ádámot ezúttal nélkülöző Hffenheim vezetést szerzett. Manchester City–Hoffenheim 0-1.

Carlos Soler lőtt gólt a Man Unitednek. Valencia–Manchester United 1-0.

Junior Moraes góljával a Sahtar előnybe került Kijevben a Lyon ellen, így egyelőre továbbjutásra áll. Sahtar–Olympique Lyon 1-0.

Guillaume Hoarau belőtt egy büntetőt a Juvénak. Young Boys–Juventus 1-0.

Leroy Sane a félidő utolsó pillanataiban kiegyenlített. Manchester City–Hoffenheim 1-1.

A Valencia növelte előnyét, Phil Jonesról saját kapujába került a labda. Valencia–Manchester United 2-0.

Hat perccel azután, hogy tizenegyesből vezetést szerzett az Ajax, a Bayern is büntetőt harcolt ki. Lewandowski tanárian értékesítette. Ajax–Bayern 2-2.

Sane újabb góljával fordított a City. Manchester City–Hoffenheim 2-1.

Dusan Tadics kiegyenlített, de még a Bayern vezeti a csoportot. Ajax–Bayern München 1-1.

Nabil Fekir góljával egyenlített a Lyon, s ezzel visszavette a továbbjutó helyet. Sahtar–Olympique Lyon 1-1.

A berniek már két góllal vezetnek, Hoarau újabb találatával. Young Boys–Juventus 2-0.

Az Ajax fordított, Tadics tizenegyesből gólt lőtt, Boateng szabálytalankodott a büntetőterületen belül. Ajax–Bayern 2-1.

Dybala szépített. Young Boys–Juventus 2-1.

A Benfica a 88. percben szerezte meg a lisszaboni meccs első gólját, Alex Grimaldo révén, az emberhátrányba került görögök ellen. SL Benfica–AEK Athén 1-0.

Kingsley Coman kilőtte az Ajax kapujának bal alsó sarkát. Ajax–Bayern 2-3.

Marcus Rashford szépített. Valencia–Manchester United 2-1.

Újabb gól Amszterdamban, Tagliafico egyenlített. AFC Ajax–Bayern 3-3.

Bajnokok Ligája, csoportkör, 6. forduló, szerdai mérkőzések.

E csoport: Benfica–AEK Athén 1-0, AFC Ajax–Bayern München 3-3. A csoport végeredménye: 1. Bayern München 14 pont, 2. Ajax 12, 3. Benfica 7, 4. AEK Athén 0.

F csoport: Manchester City–Hoffenheim 2-1, Sahtar Donyeck–Olympique Lyon 1-1. A csoport végeredménye: 1. Manchester City 13 pont, 2. Olympique Lyon 8, 3. Sahtar Donyeck 6, 4. Hoffenheim 3.

G csoport: Plzen–AS Roma 2-1, Real Madrid–CSZKA Moszkva 0-3. A csoport végeredménye: 1. Real Madrid 12 pont, 2. AS Roma 9, 3. Plzen 7, 4. CSZKA Moszkva 7.

H csoport: FC Valencia–Manchester United 2-1, Young Boys–Juventus 2-1. A csoport végeredménye: 1. Juventus 12 pont, 2. Manchester United 10, 3. FC Valencia 8, 4. Young Boys 4.

(A csoportok első két helyezettje jutott a nyolcaddöntőbe, a harmadikok átkerültek az Európa-ligába.)

Nyitókép: Sergio Aguero, a Manchester City játékosa. MTI/EPA/Guillaume Horcajuelo