eur:
411.4
usd:
393.3
bux:
0
2024. november 25. hétfő Katalin
Ennyit kerestek a téli olimpia magyar hősei

Ennyit kerestek a téli olimpia magyar hősei

Liu Shaolin Sándor összesen 50 millió forintos jutalomban részesül az olimpiai szerepléséért.

A téli olimpia díjazása megegyezik a nyári játékokéval, így az arany- 35, az ezüst- 25, a bronzérem 20 millió forintot ér. A negyedik helyezésért 15, az ötödikért 10, a hatodikért 8, a hetedikért 4, a nyolcadikért pedig 2 millió forintos a jutalom - ahogy azt megerősítette Vékássy Bálint, a MOB főtitkára korábban az InfoRádió Aréna című műsorában.

A négyfős csapatok a pénzdíj 80 százalékát kapják meg, így a rövidpályás gyorskorcsolyázók férfi váltójának aranyérme fejenként 28 millió forintot ér Liu Shaolin Sándornak, Liu Shaoangnak, Burján Csabának és Knoch Viktornak.

Mivel Liu Shaolin Sándor egyéniben még két ötödik és egy nyolcadik helyezést is elért, így további 22 millióval, vagyis összesen 50 millió forinttal díjazzák phjongcshangi teljesítményét.

A női váltó tagjai, Jászapáti Petra, Bácskai Sára Luca, Kónya Zsófia, Keszler Andrea a negyedik helyért fejenként 12 millió forintot kapnak, Jászapáti Petra pedig a hatodik helyért még nyolcat, így összesen 20 millió forinttal jutalmazzák a 19 éves versenyzőt.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a bérmegállapodásról: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a bérmegállapodásról: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

Nagy lehetőségek előtt állnak a magyar startupok

A magyar startupok sikerét és az innovatív ötletek kibontakozását számos tényező akadályozhatja Magyarországon. Ide tartozik a szabályozási környezet, a befektetők alacsony kockázatvállalási hajlandósága, vagy a pénzügyi eszközök szűkössége. A Nemzeti Innovációs Ügynökség ezeknek a gátaknak a lebontásán dolgozik, aminek az eredménye nem csak egy kiterjedtebb magyar startup ökoszisztéma lehet, de az is hogy a magyar ötletek „láthatóvá válnak” a nemzetközi porondon. Erről kérdeztük Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkárt, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatóját.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×