365.35
0

Harmadiknál rosszabb nem lehet az alapszakaszban a DAB

Győzött az Újpest, a DVTK Jegesmedvék és a MAC Budapest.

A Dunaújvárosi Acélbikák csapata a harmadik helynél hátrébb nem zárhatja a jégkorong Erste Liga alapszakaszát, miután hazai pályán 3-2-re legyőzte a román Corona Brasov együttesét.

Az Újpest 9-2-re legyőzte a vendég Vienna Capitalst a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A lila-fehérek edzőjük nélkül múlták felül sereghajtó osztrák ellenfelüket, miután Szilassy Zoltánt a Ferencváros elleni mérkőzés utáni, a játékvezetőket kritizáló nyilatkozatáért eltiltotta a szövetség fegyelmi bizottsága.

A címvédő és alapszakaszgyőztes DVTK Jegesmedvék csapata hazai közönség előtt győzte le a Ferencvárost, míg a tavaly döntős MAC hosszabbításban kerekedett felül a vendég Csíkszeredán.

DVTK Jegesmedvék-Ferencvárosi TC 3-1 (2-0, 0-1, 1-0)

MAC Budapest-SC Csíkszereda (román) 3-2 (1-1, 1-1, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

Újpesti TE-EV Vienna Capitals (osztrák) 9-2 (3-1, 3-1, 3-0)

Dunaújvárosi Acélbikák-ASC Corona Brasov (román) 3-2 (1-1, 0-0, 2-1)

„Ne bántsuk már tanulással a gyereket” – pszichológus a tavaszi szünetről

Játék a szabadban, sok mozgás, esténként társasjáték, ébredés csörgőóra nélkül, nyugodt reggelik és lazább időbeosztás – ezt javasolja a szülőknek a tavaszi szünet idejére a gyermekpszichológus. Gyarmati Éva szerint a tananyag pótlásának nem ez az ideje, a tankönyvek csak a szünet utolsó délutánján kerüljenek elő.