361.89
68002.24
2024. május 5. vasárnap Adrián, Györgyi
Barca-verés Szegeden

A MOL-Pick Szeged 31-28-ra győzött a Barcelona ellen a férfi kézilabda Bajnokok Ligája A csoportjának nyolcadik fordulójában.

A csongrádiak legutóbbi öt mérkőzésükből csupán kettőt nyertek meg: a közelmúltban hazai pályán kikaptak az NB I rangadóján a címvédő Veszprémtől, majd a Bajnokok Ligája csoportkörében a német Rhein-Neckar Löwen és a francia HBC Nantes is legyőzte őket.

A vasárnapi találkozót fej fej mellett kezdte a két együttes, először a házigazda tudott kétgólos előnyre szert tenni a 13. percben (7-5). A katalánok azonban zárkózni tudtak, s 8-8-nál egyenlítettek is, ám ezt követően állva hagyta őket a szegedi alakulat: előbb három- (11-8), majd négygólos (14-10) különbséget alakított ki néhány barcelonai hibát kihasználva.

A szünet után négy perc alatt ledolgozta háromgólos hátrányát a feljavuló Barcelona, a szegedieknek majdnem öt percre szükségük volt, első góljukhoz. A katalán csapat így gyorsan átvette a vezetést, s 20-18, majd 22-20-nál két gól volt az előnye.

A Szeged ezt követően kijött a hullámvölgyből, s fordított (23-22), majd egészen hajráig "nem tágítottak" egymás mellől a csapatok. Az 53. percben aztán a csongrádi csapat tudott újítani, 25-25 után ugyanis egy emberelőnyt kihasználva három találattal - köztük egy üres kapus góllal - ellépett riválisától, s innen már nem engedte ki kezéből a vezetést. A találkozót egy megpattanó időntúli szabaddobásból szerzett góllal zárta a Szeged.

Ezen a meccsen tért vissza Magyarországra Aron Pálmarsson, aki 2015-től két szezonon át a Veszprémet erősítette, de idén nyáron viharos körülmények között távozott. Az izlandi játékos három gólig jutott.

Férfi Bajnokok Ligája, 8. forduló, A csoport:

MOL-Pick Szeged - FC Barcelona (spanyol) 31-28 (16-13)

a Szeged gólszerzői: Balogh 9, Sigurmannsson 6, Bodó 4, Gorbok 3, Zsitnyikov, Thiagus Petrus, Bánhidi 2-2, Sostaric, Källman, Skube 1-1

Az A csoport állása: 1. Vardar Szkopje (macedón) 15 pont/8 mérkőzés, 2. Rhein-Neckar Löwen (német) 11/8 (240-217), 3. HBC Nantes (francia) 11/8 (231-222), 4. Barcelona 10/8, 5. Szeged 9/8, 6. IFK Kristianstad (svéd) 3/7, 7. PPD Zagreb (horvát) 2/8, 8. Orlen Wisla Plock (lengyel) 1/7

A csoportok győztesei a negyeddöntőbe, a 2-6. helyezettek a nyolcaddöntőbe jutnak.

Nagyon fontos területet veszíthetnek az ukránok, kiszivárgott Trump súlyos terve - Ukrajnai háborús híreink vasárnap

Szombaton kiderült, hogy Donald Trump újbóli megválasztása esetén a NATO-tagállamokat arra kényszerítené, hogy védelmi kiadásaikat a GDP 3 százalékára emeljék, reagálva ezzel az Oroszország és Kína jelentette fenyegetésekre, miközben az Ukrajnának nyújtott támogatást nem számítaná bele ebbe a keretbe. Eközben a G7 országok vezetői tárgyalásokat folytatnak egy olyan javaslatról, amelynek értelmében Ukrajnának 50 milliárd dollár értékű segélyt nyújtanak, amit az Európában befagyasztott orosz vagyonból származó nyereségből finanszíroznának. Cikkünk folyamatosan frissül.