367.23
65939.26
2024. április 24. szerda György

Vízilabda - "Elkezdtünk számolgatni, bár ezt nem mindenki szereti"

A férfiválogatott (és a többiek) három mérkőzésen vannak túl a trieszti olimpiai kvalifikációs tornán. A szövetség honlapján ez olvasható: elkezdtünk számolgatni, annak ellenére, hogy ezt nem mindenki szereti.

A mieink az első napon legyőzték Franciaországot 13-7-re, hogy aztán hétfőn 14-14-es döntetlent játszanak Kanadával, majd következzen a keddi, 12-8-as siker Románia ellen. Ez azt jelenti, hogy a magyar csapatnak 5 pontja van – ezen a tornán a győzelemért ugyanis 2 pont jár.

Még Oroszországgal és Szlovákiával mérkőzünk, hogy aztán következzen a pénteki negyeddöntő, ahová a két csoport első négy helyezettje jut.

Mindkét csoportban történtek meglepetések: a mi döntetlenünk mellett kedden Franciaország 12-11-re legyőzte Oroszországot, amelyet Kanada is megvert az első napon.

A másik hatosban még nagyobb a kavarodás: Hollandia eddig kiválóan szerepel: mindhárom meccsüket megnyerték a narancsgatyások, ez senkinek sem sikerült Triesztben rajtuk kívül. A spanyolok legyőzése volt a legnagyobb bravúr, de a németek legyőzése sem volt egyszerű. A spanyolok megszenvedtek, de negyedik negyedükkel megverték a németeket, aztán pedig nagy meglepetésre a házigazda olaszokat is.

A szerdai magyar-orosz, és olasz-holland, valamint a csütörtöki francia-kanadai mérkőzések lesznek a döntőek a továbbjutó helyek tekintetében.

Mi történik pontazonosság esetén?

A FINA szabályai érvényesek a tornán. Ez azt jelenti, hogy amennyiben két csapat azonos pontszámmal végez a csoportban, közöttük az dönt, hogy a csoportban legmagasabban álló ellen hogyan végeztek. Azaz ha a csoport élén végez a két együttes, akkor a harmadik elleni eredmény számít, ha a 2-3. helyen például, akkor az 1. helyezett elleni eredmény dönt.

Amennyiben három csapat végez azonos pontszámmal, akkor közöttük minitabella dönti el a sorrendet. Itt először a több pont számít, majd a gólkülönbség. Ha a gólkülönbség is azonos, a legjobb helyezést elérő csapat elleni eredmény dönt.

Vannak további eshetőségek is, de erre egyelőre nem térünk ki.

Olaszország-Németország 20.30

A lengyel álláspont egyértelmű: Oroszországnak stratégiai vereséget kell szenvednie Ukrajnában - szakértők az Arénában

A lengyelországi önkormányzati választások után mindkét politikai oldal győztesnek vallhatja magát – derült ki az InfoRádió Aréna című műsorában, amelynek Mitrovits Miklós történész és Dobrowiecki Péter, az MCC Magyar-Német Intézet kutatási vezetője, két Lengyelország-szakértő volt a vendége. A beszélgetésben szó esett Donald Tusk Európa-politikájáról és Jaroslaw Kaczynski utódlásának kérdéséről is.
2024.04.24. szerda, 18:00
Isépy Tamás a Századvég makrogazdasági üzletág vezetője
Madár István a Portfolio vezető elemzője
Jelentési nagyüzem a tőzsdéken, a Teslára szegeződnek a szemek

Hangulatjavulással indult a hét a tőzsdéken, tegnap világszerte felpattantak a tőzsdék a korábbi hetekben tapasztalt esés után. A momentum a mai nap kitartott, Ázsiában nagyrészt emelkedtek a vezető részvényindex és Európában is határozott emelkedést lehet látni, valamint az USA-ban is folytatódott az erősödés. Közben felpörögtek az események mind makrogazdasági, mind gyorsjelentési fronton: itthon az MNB kamatdöntést tartott, és a nap folyamán sorban érkeztek a BMI adatok Európából és az Egyesült Államokból; közben a befektetők a vállalati gyorsjelentésekre figyelnek, a Spotify árfolyama például nagyot ugrott a vártnál jobb eredmények után, de a zárás után érkezik majd a Tesla is, amelyről még a jelentést megelőzően technikai elemzést készítettünk.