368.72
66376.55
2024. április 24. szerda György

Federer nem bánkódott a vesztes döntő után

A világelső Novak Djokovic nyerte az amerikai nyílt teniszbajnokságot: a szerb játékos a vasárnapi férfi egyes fináléban a második helyen kiemelt Roger Federert győzte le négy játszmában.

A 28 éves szerb játékos 2011 után másodszor diadalmaskodott New Yorkban, ezzel idei harmadik, összességében pályafutása tizedik Grand Slam-győzelmét aratta.

Férfi egyes, döntő:
Djokovic (szerb, 1.)-Federer (svájci, 2.) 6:4, 5:7, 6:4, 6:4

Eső miatt közel háromórás késéssel kezdődött a döntő, és az első szettben többszöri brék után Djokovic jutott előnyhöz 42 perc alatt. A folytatásban a több mint egyórás játszma végén Federer egyenlíteni tudott. A szerb sztár a harmadik szettben 4:4 után brékelt, és ismét vezetett. A negyedik felvonásban Federer hiába küzdött keményen, Djokovic végül kevesebbet hibázott. A finálé 3 óra 23 percig tartott.

"Remek szezonon vagyok túl, 2011 után talán ez volt a legjobb idényem. De most jobban élveztem ezt az évet, mert már férj és apa is vagyok, így minden édesebb" - fogalmazott Djokovic, aki sikeréért 3,3 millió dollárt kapott.

Federer sem bánkódott a vesztes döntő után:

"Csodálatos két héten vagyok túl. Elégedett vagyok a játékommal. Olyan nagy bajnok ellen, mint Novak, igazi kihívás játszani. azt hiszem, nagy meccs volt" - mondta a 34 esztendős svájci játékos, aki továbbra is 17 Grand Slam-sikerrel büszkélkedhet.