355.92
68088.24
2024. május 20. hétfő Bernát, Felícia

Szoros vereség a helyosztón

Szoros vereséget szenvedett a helyosztón franciáktól a magyar válogatott Budapesten a kézilabda Európa-bajnokság helyosztóján. Ismét görcsösen játszott a csapat, támadójátékban elmaradt a várakozástól. Triscsuk és Bíró teljesített csak jól.

Két francia gól között Mayer Szabina talált a kapuba. Mayer aztán hetest harcolt ki, Triscsuk egyenlített.

Mészárost megverte embere, vezetnek a franciák, 2-3.
Tomori nagyon fontos bombája hozta az egyenlítést, 3-3
Lacabere és Bulath egy-egy góljával 4-4. Bulath ismételt, 5-4. Változás: 7-5 a franciáknak.
Temes góljára lőttek egyet a franciák, 6-8. Jobban játszanak, támadásban egyáltalán nem találjuk a ritmust. 6-9.
Tricsuk hetesével 7-9. De erre is jön válasz, 7-10.
Tricsuk után Pineau, majd Landre, 7-11. Nze Minko lerohanásból 7-12. Szerencsére Bulath kilőtte a sarkot. 9-13
Triscsuk 21. hetes gólja. 10-13.Kovacsics Anikó 11-13-ra alakítja az állást.
Triscsuk lő gólt egy francia átlövésgól után, 12-14.
Bíró Blanka a negyedik ziccerét fogta meg. Triscsuk hetesével egy gólra feljöttünk, Njitam góljával ellenben megint kettő a különbség, 13-15
Niobla góljával zárult az első félidő. 13-16. Reális eredmény az első félidő alapján.
Tricsuk az első gólszerző a félidőben, hetesből, 14-16.
Bíró Blanka bravúrral véd.
Tomori Zsuzsa góljával 15-16 A magyar kapitány kiállítása alatt két gólt lőttek a franciák, 15-18.
Planéta Szimonetta átírta a szélsőjáték klasszikusát. Átlövőként lőtt gólt jobbról. 16-18
Kovacsics Anikó révén 17-18, Nze Minko góljával 17-19, Mayer Szabina bravúros góljával 18-19, de rögtön 18-20
Tricsuk Krisztina ezúttal akcióból lőtt gólt, 19-20. Nze Minkó elszaladt, 19-21. De Triscsuk tartja a versenyt, 20-21 Zaadi góljával 20-22
Planéta Szimonetta bombájával 21-22, Kovacsics rohanása után 22-22. Négy-négynél volt legutóbb egál. Kovaczicz Mónika góljával vezetünk is, 23-22!
Francia gól, 23-23. Triscsuk pazar góljával, 24-23, a 24 magyar gólból tízet Triscsuk dobott.
Megint egyenlő, 24-24. Nze Minko góljával 24-25. Planéta találatával 25-25. Francia indulás, 25-26, kevés van hátra.
Nagyon kevés, s már annyi sem. Egygólos vereséggel zártunk, a hatodik helyen végzett a magyar csapat.

Drámai fotók a letarolt kishajóról, újabb részletek az eltűnt magyar fiatalokról

Hét magyar és egy olasz volt azon a kishajón, amelyet letarolt a szállodahajó Verőcénél. Eddig egy ember menekült meg, az olasz férfi. A kishajót is megtalálták már és kiemelték. Öt embert még keresnek. Ketten biztosan meghaltak.

Vége az extrém drágulásnak, erős nyári balatoni szezon jöhet

A munkaerőhiány enyhülésének és a vendéglátóipar magára találásának köszönhetően idén csak kisebb mértékű, 8-10 százalékos áremelkedés várható a Balatonnál. Járdi Roland, a vg.hu újságírója az InfoRádióban elmondta: kedvező hatással van az árszínvonalra az is, hogy négy évszakossá váltak a helyi szálláshelyek.
2024.05.21. kedd, 18:00