Infostart.hu
eur:
363.21
usd:
314.77
bux:
0
2026. augusztus 14. péntek Marcell

Ferenc pápa is gratulált a San Lorenzonak

A San Lorenzo nyerte az argentin labdarúgó-bajnokságot, miután a vasárnapi zárófordulóban 0-0-s döntetlent ért el a Velez Sarsfield ellen.

A története 12. bajnoki címét megszerző, Buenos Aires-i csapat két ponttal előzte meg a Lanust, a Velezt és a címvédő Newell's Old Boys együttesét is.

Ferenc pápa örömmel értesült kedvenc klubjának sikeréről.

"Micsoda öröm!" - mondta az egyházfő, aki nem követte ugyan élőben az európai idő szerint éjszakai sorsdöntő mérkőzést, de miután felkelt, rögtön érdeklődött az eredmény felől.

Ferenc pápa Buenos Airesben született, gyermekkorától a San Lorenzónak szurkol, és évek óta pártoló tagja az egyesületnek.

A dél-amerikai országban egy éven belül két bajnokot is avatnak, miután az őszi és a tavaszi szezont is külön díjazzák.

Címlapról ajánljuk

Ez már nem csak a hajósok problémája: mindenkit érinthet a Duna drámai vízszintje

Minden európai folyón gondot okoz az alacsony vízállás, az áruszállítás szempontjából fontos Rajna és Duna legnagyobb részén gyakorlatilag ellehetetlenült a teherhajózás – mondta el az InfoRádióban a Magyar Belvízi Fuvarozók Szövetségének elnöke. Bencsik Attila hangsúlyozta: csak azokon a folyószakaszokon tudnak közlekedni a hajók, ahol vízlépcsőt építettek.
inforadio
ARÉNA
2026.08.14. péntek, 18:00
Major Róbert
rendőr ezredes, egyetemi docens, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem RTK Közbiztonsági Tanszékének vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×