361.5
68412.6
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

Először nyert idegenbeli bajnokit az Újpest az idényben

Az Újpest 3-1-re nyert a Pécs vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga kilencedik fordulójának vasárnapi zárómérkőzésén. A lila-fehérek tavaly november óta először nyertek idegenben, míg a pécsiek ugyanilyen régóta nyeretlenek hazai környezetben.

Nem sokáig örülhetett a kapushibából esett gyors vezetésének a Pécs, mert az Újpest egy percen belül kiegyenlített, majd még a szünet előtt fordított. A második félidőben még gyengébben játszó Pécs újabb védelmi hibáját kihasználta a vendégcsapat, ezzel el is dőlt a találkozó.

PMFC-Matias - Újpest FC 1-3 (1-2)
Pécs, 2500 néző, v.: Solymosi
Pécs: Dibusz - Horváth A. (Zeljkovic, 46.), Krejci, Causic, Panikvar - Bodnár (Nagy O., 46.), Uzoma, Wittrédi (Ceolin, 73.), Akassou - Bajzát, Grumic
Újpest: Balajcza - Vermes, Antón, Aarab, Iandoli - Szélesi, Vasiljevic - Simon K. (Remili, 82.), Christ, Balogh B. (Stanisavljevic, 74.) - Kabát (Zaris, 87.)
Gólszerzők: Grumic (5.), illetve Simon K. (6.), Kabát (44.), Vasiljevic (72.)

Gustav Klimt portréja a várt összegnél kevesebbért kelt el

A bécsi Kinsky-palotában található im Kinsky aukciósház áprlis 24-én bocsátotta árverésre a nemrég előkerült Klimt alkotást. 1917-18-as „Bildnis Fräulein Lieser” vagy „Fräulein Lieser portréja” című festmény, amelyet az osztrák művész egyik utolsó alkotásának tartottak, az elmúlt hónapokban hatalmas izgalmat keltett a műtárgypiacon. A licit 28 millió euróról indult, a majdnem egy évszázadig nem látott portrét végül 30 millió euróért, a 30-50 millió eurós becsérték alsó határán értékesítették. Ez nem tartalmazza az aukciósház jutalékait és díjait.