361.66
68510.69
2024. május 6. hétfő Frida, Ivett

A Man City bajnoki formában nyert, a Madrid csúcshoz segítette Mourinhót

A Bajnokok Ligája 4. csoportköre után egyetlen csapat százszázalékos, a Real Madrid. José Mourinho a 75. mérkőzésén 56. győzelmét aratta a királyi klub edzőjeként. A Manchester City bajnoki formában játszva nyert a Bajnokok Ligájában. Münchenben Gomez három, Fernandez két gólt szerzett, így a bayern nyert 3-2-re. Remekelt ezúttal az Ajax is.

A csoport:

Bayern München (német)-Napoli (olasz) 3-2
Villarreal (spanyol)-Manchester City (angol) 0-3
Az állás: 1. Bayern München 10 pont, 2. Manchester City 7, 3. Napoli 5, 4. Villarreal 0

B csoport:

Trabzonspor (török)-CSZKA Moszkva (orosz) 0-0
Internazionale (olasz)-Lille (francia) 2-1
Az állás: 1. Internazionale 9, 2. CSZKA Moszkva 5 (7-5), 3. Trabzonspor 5 (2-4), 4. Lille 2

AFC Ajax (holland)-Dinamo Zagreb (horvát) 4-0
Az állás: 1,. Real Madrid 12, 2. Ajax 7 (2-3), 3. Lyon 4 (2-4), 4. Dinamo Zagreb 0

90. perc (22. 32):
Az Ajax góllal zárta a maga meccsét, Lodeiro állította be a végeredményt.(Ajax-Dinamo Zagreb 4-0)

87. perc (22. 27):
Hátradőlhetnek a Manchester United hívei is. Wayne Rooney lőtt gólt Bukarestben is az Otelulnak, meg most is. Nem mellékesen ma este ő volt a Vörös Ördögök legjobbja. (Manchester United-Otelul Galati 2-0)

83. perc (22. 25):
A Lille is szépített, 1-2-re ál a San Siróbasn. A gólt a brazil Túlio de Melo lőtte. (Inter-Lille 2-1)

79. perc (22. 21):
A végjáték izgalmas lesz Münchenben. Fernandez rúgott még egy gólt, így már csak egy gól a németek előnye. Mindkét csapat tíz emberrel játszik, előbb a nápolyiak közül Zuniga, majd a bajoroktól Badstuber kapott piros lapot.(Bayern München-Napoli 3-2)

71. perc (22. 13):
Eldőlt a mérkőzés a Madrigalban. A City két legjobbja hozta össze ezt a találatot is, Mario Balotelli labdáját Yaya Touré lőtte a kapuba.(Villarreal-Manchester City 0-3)

70. perc (22. 12): José Mourinhót csúcsbeállításhoz segítheti a csapata. A 75. mérkőzésén dirigáló portugál az 56. győzerlmének kaypujában jár Lyonban. A második gólt tizenegyesből lőtte Cristiano Ronaldo.(Lyon-Real Madrid 0-2)

69. perc (22. 11):
De Jong góljával már háromgólos előnyben van a Dinamo Zagreb ellen az Ajax (Ajax-Dinamo 3-0)

67. perc (22. 09):
Huggel góljával kiegyenlített a Basel Lisszabonban. (Benfica-Basel 1-1)

67. perc (22. 09).
Hirtelen belelendültek a csapatok. Az Inter megszerezte a második gólját, akárcak az elsőt, ezt is egy argentin szerezte. Samuel után Diego Milito neve is felkerült a góllövőlistára.(Inter-Lille 2-0)

65. perc (22. 07):
Húsz perc telt el a második félidőből minden pályán, s egyiken sem esett még gól a szünet után.

55. perc (21. 57):
A Manchester United uralja a mérkőzést az Old Traffordon, de az Otelul Galati néhány ellencsapása meglepő bátorságról tanúskodik.

52. perc (21. 54):
Nincs változás egyik pályán sem az eredményben.

21. 47:
Megkezdődtek a második félidők.

21. 35:
Szünet van minden pályán. Csak Trabzonban nem esett gól, s csupán az az egy mérkőzés (Trabzonspor-CSZKA áll döntetlenre. A vesztésre álló együttesek közül egyedül a Napoli tudott gólt szerezni, viszont az olasz csapat kapta egyben 45 perc alatt a legtöbb gólt.

45. perc (21. 30):
A Manchester City mezőnyfölénye újabb góllá érett. A második találatot az ősszel először BL-meccset játszó Mario Balotelli rúgta, tizenegyesből. (Villarreal-Manchester City 0-2)

44. perc (21. 29):
Egy mondata az olaszoknak is akadt a müncheni szövegkönyvben. Fernnadez a semmiből szépített. (Bayern München-Napoli 3-1)

42. perc (21. 27): Bal, jobb, bal! Nem menetgyakorlatról tudósítunk, hanem Mario Gomez góljairól. A center előbb ballal lőtt egyet, aztán jobbal, majd a félidő hajrájában megint ballal. Az utóbbi kettőnél egyaránt Toni Kroos labdájából. A Bayern egy félidő alatt kiütötte a Napolit. (Bayern München-Napoli 3-0)

30. perc (21. 15):
A Man City egy lépéssel közelebb került ahhoz, hogy továbbjutó helyen álljon a Bl-csoportjában. A Villarreal védelmének késlekedését kihasználva megszületett az angolok vezető gólja, a szerzője Yaya Touré, a City három, Spanyolországból igazolt játékosának egyike. (Villarreal-Manchester City 0-1)

25. perc (21. 10):
Nemcsak a Bayern, az Ajax is kétgólos előnyben van már. A hollandok második gólját Sulejmani lőtte a horvátok kapujába. (Ajax-Dinamo Zagreb 2-0)

24. perc (21. 09): Megtört a jég Lyonban is. A Real első gólját Cristiano Ronaldo lőtte. Döbbenetes, hogy Lionel Messi és a portugál pályafutása, formája, milyen sokszor önkéntelenül is összekapcsolódik. Tegnap Messi lőtte a 200. gólját a barcelona mezében (aztán még kettőt), francia földön Cristiano Ronaldo jutott el a Real Madrid mezében elért 100. találatáig. Mindössze két tgeljes idény, s két hónap alatt.(Lyon-Real Madrid 0-1)

23. perc (21. 08):
Potyognak a gólok! Münchenben is, s ez Mario Gomez érdeme. A középcsatár lőtte a bayern második gólját is a Napoli ellen. (Bayern München-Napoli 2-0)

20. perc (21. 05): A Dinamo Zagreb a jelek szerint gyenge a BL-mezőnybe. A horvátok ellen az Ajax máris vezet, a gólszerző Van der Wiel (Ajax-Dinamo Zagreb 1-0)

18. perc (21. 03):
Nem gyakori, hogy Walter Samuel gólt szerez. Az Inter argentin védője most ellenben bevette a francia Lille kapuját. (Inter-Lille 1-0)

17. perc (21. 02):
A Bayern München előnyhöz jutott az Allianz Arenában, a Napoli ellen. A gólt szerző Mario Gomez a 16. gólját érte el az őszi idényben, a Bayern mérkőzésein. (Bayern München-Napoli 1-0)

11. perc (20. 56):
Michael Owen balszerencsés fickó. Az éppen tíz éve aranylabdát nyert csatár ritkán játszik a kezdőcsapatban, most, hogy a Man United négy támadóval (Valencia, Berbatov, Rooney, Owen) kezdett, kezdhetett. Tizenegy perc után megsérült.

8. perc (20. 53):
Könnyű meccset jósoltunk a Manchester Unitednek, s aligha tévedtünk. A Vörös Ördögök ellen nyolc percig bírta kapott gól nélkül a román Otelul Galati. Az angol bajnok vezető gólját az ecuadori Valencia lőtte. (Manchester United-Otelul Galati 1-0)

5. perc (20. 50):
Az este első gólját a Fény Stadionban lőtte Rodrigo. A Benfica a jelek szerint nagyon komolyan gondolja, hogy van esélye a csoportelsőségre. (Benfica-Basel 1-0)