Infostart.hu
eur:
382.11
usd:
331.41
bux:
0
2026. április 7. kedd Herman

Megviselte a sportorvost Varga Zoltán halála

Az olimpiai bajnok labdarúgó Varga Zoltán egy nappal azután halt meg, hogy megkapta a sportorvosi engedélyt. A volt válogatott játékos orvosa az InfoRádiónak azt nyilatkozta: nagyon megviseli a tragédia, de úgy érzi, hogy mindenben szabályosan járt el.

Amikor Varga Zoltán nálam járt, nagyon jó fizikai állapotban volt, és a rendelkezésünkre álló EKG-t is rendben találtam - jelentette ki Szabó Anita sportorvos, aki szerint számtalan esetben nem hozható összefüggésben a sportorvosi vizsgálat és a hirtelen halál.

Mellkasi diszkomfort érzésről valóban panaszkodott az egykori labdarúgó, de infarktusra utaló jelekről nem számolt be a halála előtt - ismerte el az Országos Sportegészségügyi Intézet munkatársa.

Szabó Anita bevallása szerint elbeszélgetett Varga Zoltánnal a vizsgálat idején, és bár személyiségi jogokra hivatkozva nem közölte, miről volt szó, annyit elárult, hogy óvatosságra intette a 65 esztendős futballedzőt.

Abban a pillanatban, ha például valaki csoszog, vagy nem ad egyértelmű válaszokat a kérdésekre, tehát bármilyen pszichés tünet mutatkozik, akkor továbbirányítják szakorvoshoz a sportolót - közölte a Szabó Anita. Az, hogy mennyi mozgást engedélyeznek annak, akinek mellkasi panaszai vannak, személyre szabott és pontosan kiszámolható - tette hozzá.

Habár a Országos Sportegészségügyi Intézetben vizsgálatot indítottak az ügyben, Szabó Anita úgy véli, őt nem érheti vád. A doktornő fatális esetnek minősítette Varga Zoltán tragédiáját, amely bármikor, bárkivel előfordulhat, akár a pályán kívül is. A hirtelen halál okairól számtalan cikk jelenik meg külföldön is, ezek pedig igen sokfélék lehetnek - fejtette ki.

Mindettől függetlenül nagyon megvisel a neves sportember halála, de úgy gondolom, hogy szabályosan jártam el - mondta a sportorvos.

Hanganyag: Farkas Dávid

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk

Orbán Viktor a határról: egyelőre nincs veszélyben Magyarország gázellátása, de észnél kell lenni!

Orbán Viktor húsvéthétfő reggel sajtótájékoztatót tartott Kiskundorozsmán, a Török Áramlat gázvezeték magyar szakaszának a kezdetén. A miniszterelnök ellenőrizte az infrastruktúrát, miután vasárnap robbanóanyagot találtak a gázvezeték szerbiai szakaszánál.
inforadio
ARÉNA
2026.04.07. kedd, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
Trump szavaira kicsit elbizonytalanodtak, de végül pozitívban zártak az amerikai tőzsdék

Trump szavaira kicsit elbizonytalanodtak, de végül pozitívban zártak az amerikai tőzsdék

Az amerikai tőzsdék alig mozdultak hétfőn, miután a befektetők az iráni háború lehetséges tűzszünetével kapcsolatos, egymásnak ellentmondó jelzéseket mérlegelték. A Cnbc tudósítása szerint a múlt héten az olajárak emelkedtek, a piacok pedig egyértelműen Donald Trump keddi ultimátuma előtt igyekeztek pozíciót fogni. A hétfői kereskedési nap első felében pozitív hangulat uralkodik a tengerentúlon, a fő indexek enyhe emelkedésben vannak. Az amerikai elnök, keleti parti idő szerint hétfő délután a Fehér Házban tartott sajtótájékoztatót az amerikai haderő napokban végrehajtott mentőakciójával kapcsolatban. Trump egyik mondatában jelentős fenyegetést fogalmazott meg Iránnal szemben, mely szerint akár már holnap éjjel képes lenne kiiktatni a közel-keleti államot. A sajtótájékoztató idejére némileg visszaesett a főbb indexek emelkedése. A kereskedési idő végére azonban pozitívban tudtak maradni a legfontosabb amerikai indexek. Az S&P 500 árfolyama 0,45%-kal került feljebb, a Dow Jones pedig 0,36%-os emelkedéssel fejezte be a napot. A Nasdaq 0,54%-os pluszban zárt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×