394.08
368.38
66376.55

Az újonc Pápa sorozatban ötödször is nyert az NB I-ben

A tabella első három helyezettje magabiztosan győzött, miként nyert az újonc Paks is. Megszakadt a Honvéd nyeretlenségi szériája. Összefoglaló a labdarúgó NB I nyolcadik fordulójáról.

A hét közben edzőváltáson átesett Haladás hat gólt hozó mérkőzésen döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel. A szombathelyiek kispadján Csertői Aurélt Róth Antal váltotta kedden. Az első félidőben a Haladás mutatott be harcosabb futballt, a Kecskemét kizárólag a védekezéssel foglalkozott, s teljesen megérdemelten szerzett vezetést a hazai csapat. A fordulás után mindkét csapat vállalta a nyílt játékot, ennek köszönhetően izgalmas, jó iramú meccset és gólfesztivált láthattak a drukkerek. A mérkőzésen egyik csapat sem tudott két góllal elhúzni.

Az éllovas Videoton hazai környezetben három góllal nyert a Paks ellen. A vendégcsapat elsősorban a biztonságra törekedett a listavezető otthonában, ahol a hazaiak sokáig nem tudták feltörni a vendégek védelmét. Csupán egyszer hagytak ki Csernyánszkiék, s ezt Szakály Dénes egy remekbe szabott góllal büntetette. A belázasodott Tököli nélkül vérszegény volt a Paks támadójátéka, s a 2. félidőben a Videoton sorozatban dolgozta ki a helyzeteket, amelyek közül kettőt értékesített, míg a Paks büntetőből sem talált Sebők kapujába.

A Budapest Honvéd idegenben legyőzte a Diósgyőrt, ezzel megszakította öt bajnoki meccse tartó nyeretlenségi sorozatát, s elmozdult a kieső helyről. A kispestiek rendkívül bátran kezdtek, uralták a játékot, több veszélyes támadást vezettek és Hrepka szépségdíjas góllal előnyhöz is juttatta csapatát.. A szünet után a diósgyőriek nekibátorodtak és nagyobb hangsúlyt fektettek támadások vezetésére. Játékukból azonban hiányzott az ötlet és az elképzelés, távoli lövéseik célt tévesztettek, a kapu előtt határozatlannak bizonyultak. A Honvéd tudatos, átgondolt játéka megérdemelt kispesti győzelmet eredményezett.

Sorozatban ötödik győzelmét aratta az újonc Pápa csapata, amely a Vasast verte magabiztosan. Az első 35 percben nyomasztó fölényben játszott a hazai csapat, látszott, hogy csak idő kérdése, mikor szerzi meg a vezetést. A gól után felébredt a Vasas, de helyzetet ezután sem tudott kialakítani. A második játékrészben még egy fokkal jobban is játszottak a házigazdák és csak Végh kapusnak köszönhető, hogy nem lett még nagyobb arányú a pápai győzelem.

Az Újpest hazai környezetben 3-1-re legyőzte a Nyíregyházát. A lila-fehérek nyerőembere ezúttal is Kabát Péter volt, aki a múlt heti mesterhármasát követően ezúttal két góllal járult hozzá a sikerhez. Jól kezdett az Újpest, folyamatos nyomás alatt tartotta a nyíregyházi védelmet, de minden helyzetét elpuskázta. A félidő derekán az egyetlen valamire való vendég akcióból gól született, de Kabát a félidő hajrájában egyenlített. A szünet után is az Újpest akarata érvényesült, ráadásul a Foxi ellen megítélt büntetőt Kabát értékesítette, Goia pedig az esetet követően piros lapot kapott. Az elmúlt szezonban még az Újpestet irányító Szentes Lázár vendégalakulata emberhátrányban is próbálkozott, de egy szöglet után Rajczi fejese eldöntötte a találkozót.

Az MTK Budapest hazai pályán négygólos győzelmet aratott az immár öt mérkőzés óta nyeretlen Kaposvár ellen. Az első félidő nagyon alacsony színvonalú játékot hozott, az MTK a hajrában szerzett vezetést. Az előny birtokában a folytatásban magabiztosabban futballozott a hazai gárda, kézben tartotta a találkozót, s Pátkai találata tulajdonképpen el is döntötte a három pont sorsát. Az utolsó percekben az összetört vendégeket újabb két góllal terhelték meg a kék-fehérek.MTK Budapest-Kaposvári Rákóczi 4-0 (1-0)
Gólszerzők: Lencse (44., 90.), Pátkai (57.), Könyves (92.)

Haladás-Kecskeméti TE 3-3 (1-0)
Gólszerzők: Lattenstein (32.), Nagy G. (50.), Kuttor (60.), illetve Csordás (48.), Yannick (56.), Bertus (68.)

Videoton FC-Paksi FC 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Szakály D. (32., 83.), Nagy D. (66.)

Diósgyőri VTK-Budapest Honvéd 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Milicic (90.), illetve Hrepka (7.), Macko (65., 11-esből)

Lombard FC Pápa-Vasas 4-1 (1-0)
Gólszerzők: Bali (28.), Bárányos (57.), Rebryk (68.), Mészáros (88.), illetve Divic (85.)

Újpest FC-Nyíregyháza Spartacus 3-1 (1-1)
Gólszerzők: Kabát (42., 55., utóbbit 11-esből), Rajczi (86.), illetve Goia (28.)

16. Szombathelyi Haladás 8 1 2 5 12-20 5

Az Egyesült Államok lépett a TikTokkal szemben, ketyeg az óra a kínai vállalatnak

A platform jelenleg a legnépszerűbb a fiatalok körében, és amellett, hogy rengeteg időt töltenek el rajta, a megjelenő tartalmak jelentős befolyással vannak a felhasználókra politikailag is. A meghozott törvény arra kényszeríti a kínai vállalatot, hogy amerikai kézbe adja tengerentúli leányvállalatát, ám az államvezetés úgy is dönthet, hogy titkos technológiává nyilvánítja az algoritmust, így viszont 170 millió felhasználó maradhat hoppon.