Infostart.hu
eur:
382.03
usd:
324.95
bux:
125197.21
2026. január 23. péntek Rajmund, Zelma

Vajda Attila társainak ajánlotta fel újabb jutalmát

Felavatták Vajda Attila olimpiai bajnok kenus márványtábláját, a magyar szövetség elnöksége egymillió forinttal egészítette ki a szegedi sportoló olimpiai jutalmát. A bajnok az összeget felajánlotta az őt a felkészülésben segítő öt versenyzőnek, ezzel is hangsúlyozva, hogy annak idején nem a többletpénz miatt szólalt fel.

Angyal Zoltán, a magyar kajak-kenu válogatott április végén távozó szövetségi kapitánya méltatta Vajda Attila eredményeit és hangsúlyozta, milyen nagy dolog, hogy a kenu mellett magánemberként is építi útját, hiszen jelenleg fogorvosnak tanul.

A díszoklevél átadása és a márványtábla leleplezése után az olimpiai bajnok elmondta, hogy a kapott egymillió forintot Mike Róbertnek, Tóth Mártonnak, Fürdök Gábornak, Horváth Gábornak és Makai Tibornak ajánlja fel.

Nem szeretném elfelejteni, hogy társaim milyen sokat segítettek a felkészülésben, és félre tudták tenni a versenyzői rivalitást, ezt szeretném ezzel a felajánlással is megköszönni - mondta Vajda Attila.

Péntek délben lejárt a felnőtt és utánpótlás szövetségi kapitányi pályázatok beadási határideje, és összesen hat pályázat érkezett be.

A felnőtt kapitányi posztra Bakó Zoltán, Makrai Csaba, Storcz Botond és Szabó Attila jelentkezett, utánpótlásvezetőnek Makrai Csaba és Csathó Józsefné.

Az MKKSZ elnöksége a három nagy régió által jelölt szakemberekkel kiegészülve - Budapest, Duna-, Tisza-régió - a december 10-i elnökségi ülésen dönt a kinevezésről.

Címlapról ajánljuk
Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Orbán Balázs: Magyarország jól helyezkedik az átalakuló világrendben

Az elmúlt hetek világpolitikai történései is azt mutatják, hogy új világrend alakul – mondta az InfoRádióban Orbán Balázs. A miniszterelnök politikai igazgatója szerint ebben az átmeneti időszakban Magyarország jó lapokat vett fel, együttműködik Oroszországgal, Kínával és az Egyesült Államokkal is. Ez a stratégia pedig olyan gazdasági lehetőségeket nyitott meg az ország előtt, amik korábban fel sem merülhettek, ennek köszönhető például a MOL tulajdonszerzése a szerbiai olajvállalatban – hangsúlyozta.

Dán kormányfő az EU-csúcson: Grönland ügyében nyitottak vagyunk az együttműködésre az Egyesült Államokkal

Dánia és Grönland nyitott az együttműködésre az Egyesült Államokkal az 1951-es védelmi megállapodásuk továbbfejlesztése érdekében – jelentette ki Mette Frederiksen dán miniszterelnök Brüsszelben az EU-csúcson csütörtökön késő este.
inforadio
ARÉNA
2026.01.23. péntek, 18:00
Kovács Erik
a Mathias Corvinus Collegium Klímapolitikai Intézet vezető kutatója
Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Nagyot fordult a világ, jót mentek a tőzsdék

Tegnap Davosban Donald Trump elmondta, hogy nem fog erőszakot alkalmazni Grönland megszerzésére, este pedig már azt, hogy sikerült megállapodást kötnie és nem lesz újabb vámháború. A hírre világszerte ugrottak a tőzsdék, Ázsia után Európában is nagyobb emelkedés volt látható. A magyar tőzsde is kifejezetten jól teljesített, a Mol közel 6 százalékot emelkedett, ezzel pedig új történelmi csúcs közelébe száguldottak a cég részvényei. Az OTP-nél és a BUX indexnél is összejött ma a történelmi rekord. Közben az amerikai piacokon is folytatódott az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×