361.89
68002.24
2024. május 4. szombat Flórián, Mónika

Norvégiában is oktatott a Győr

Kettős győzelemmel jutott be a Győr a női kézilabda Bajnokok Ligája elődöntőjébe. A magyar bajnoki címvédő a negyeddöntőben hazai hatgólos sikere után 27-23-ra nyert a norvég Larvik otthonában.

Az ebben a szezonban otthon még veretlen Larvik alaposan
meglepődhetett, mert a Győr nem állt be védekezni, hanem mesteri támadójátékkal előnyt szerzett, és el ishúzott. A 13. percben már 4-9 volt az állás, a norvégok időkérésre kényszerültek.

A hazaiaknak későbbiekben sem sikerült felzárkózniuk, a magyarok minden tekintetben jobbak voltak.

A biztos vezetés tudatában kicsit kiengedett a Győr, és -
kihasználva a sok kiállítást - csökkentette a különbséget a norvég együttes (12-14).

A fordulás után ismét hengerelt a Győr. A Larvik a folytatásban már kedvetlenül játszott, és esélye sem volt a sikerre, összesítésben tíz góllal maradt alul.