Infostart.hu
eur:
355.39
usd:
312.63
bux:
0
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Meg nem támadási szerződést kötött a Real Madrid és a Barcelona?

A spanyol sajtó legfontosabb orgánumai is találgatják: valóban létezik-e "meg nem támadási szerződés" a két legnagyobb futballklub, a Real Madrid és a Barcelona között. 2000-ben Luis Figo szerződése összeugrasztotta a két vezérkart - ám az akkori főnökök már régen nincsenek a fedélzeten. Az utóbbi évek azt mutatják: bár időről időre születnek pletykák átigazolásokról, a két klub között szinte nincs átjárás.

A fenti mondatban szereplő "szinte" fontos: Samuel Eto'o, a Barcelona utóbbi két és fél évének kiemelkedően legeredményesebb csatára a Real Madrid tulajdona is volt, mielőtt a katalánokhoz került. Ám előtte éveken keresztül a Mallorcában játszott.

Valóban: az elmúlt két és fél évtizedben nagyon kevés, és hogy még tovább pontosítsunk, nagyon kevés játékos szerepelt mindkét sztárklubban.

A német Schuster, a román Hagi, a horvát Prosinecki, a dán Laudrup, vagy éppen a brazil Ronaldo a kivételt jelentette, mint ahogy főleg azt jelentette a mindkét gárdából a spanyol válogatottba került Luis Enrique is.

Egyébként a két óriás, egyaránt több mint évszázados történetében mindössze 14 játékos akadt, aki mindkét klubban játszott profiként, és legalább az egyikből a válogatottságig vitte. Még közülük is csak hatan (Samitier, Evaristo Macedo, Bernd Schuster, Michael Laudrup, Luis Enrique és Luis Figo) léptek át a Barcelonából a Madridba, vagy éppen fordítva. A többiek a két sztárcsapatban töltött idejük között futballoztak máshol is.

Luis Figo emlékezetes, Barcelonában hihetetlen indulatokat gerjesztő átigazolása óta - bár többször pletykáltak klubcserékről, például Iker Casillast vagy Carles Puyolt hírbe hozva - nem került profi játékos egyik klubból a másikba.A jelek arra utalnak, hogy immár az ifisták között sem vadásznak egymás játékosaira. A napokban mind a négy vezető spanyol sportnapilap megírta, hogy a Barcelona tárgyalásokba kezdett a Real Madrid fiókcsapatában, a Castillában szereplő Juan Mata leszerződtetéséről.

Tudni vélték, hogy a játékos azonos nevű édesapja, és egyben ügynöke a Barça edzői karának néhány tagjával találkozott.

A goal.com internetes portál szerint felvetődött, lehet, hogy nem is létezik a két egyesület között a Figo-ügy óta sokszor emlegetett, meg nem támadási szerződés.

A jelek szerint létezik, Mata leigazolását ugyanis azonnal cáfolták Barcelonában.

Bejelentették, hogy a katalán klub egy holland középhátvéd, bizonyos Jeffrey megszerzésén szorgoskodik, akinek egyébként ugyancsak az idősebb Juan Mata a képviselője.

Míchel - a korábbi remek középpályás, a nyolcvanas-kilencvenes évek madridi csillaga -, a Castilla edzője pedig kijelentette: "Matával négyszemközt beszéltem, és azt mondta, nálunk akar játszani, a Real Madridban képzeli el a jövőjét. Nekem ez több mint elég."

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

Apáti Ferenc: több ok miatt is kellenek a külföldi vendégmunkások a zöldség-gyümölcs ágazatban

„Nem tudjuk megúszni, hogy harmadik országbeli munkaerővel dolgoztassunk” – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában a FruitVeB Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet és Terméktanács elnöke. Apáti Ferenc egyetemi docens szerint egyre kevesebb magyar születik, egyre kevesebben vállalják el a betakarítás nehéz fizikai munkáját, és a piaci verseny miatt nem tudnak nekik sokkal magasabb bért adni.

Ukrajna: „már mi teszünk szívességet a tűzszünettel Oroszországnak”

Ukrajna türelme nem véges és visszavonhatja tűzszüneti ajánlatát, ha nincs lényegi nemzetközi nyomás a háború leállítására – közölte a kijevi kormány megbízottja. Ukrajna úgy érzi, egyre jobban állnak a fronton, a tömeges dróntámadásoknak köszönhetően. Közben az amerikai kormányzat egyik tagja „az európaiak szellemi fogyatékos gyerekének” nevezte Zelenszkij ukrán elnököt.
inforadio
ARÉNA
2026.06.25. csütörtök, 18:00
Mészöly Géza korábbi válogatott labdarúgó, edző
Újvári Gábor újságíró, sportvezető
60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

60 ezres várost zárnak harapófogóba az oroszok, behódolt Zelenszkijnek Putyin szövetségese - Híreink az ukrajnai háborúról csütörtökön

Lassan teljesen bekerítik az oroszok a háború előtt 60 ezres lélekszámú donyecki Kosztyantynivkát, a település északi részéből zárják az ollót a déli városrész felé. Fehéroroszország behódolt Zelenszkij elnök ultimátumának: leszerelték a határ mentén felállított jeladókat, melyeket az oroszok dróntámadások koordinálására használtak. Közben a tárgyalások teljesen megrekedtek, Oroszország a Trump-adminisztrációt is hevesen kritizálni kezdte. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború csütörtöki eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×