eur:
405.76
usd:
357.05
bux:
92964.32
2025. április 27. vasárnap Zita
Nyitókép: Pixabay

Rendhagyó kamaraest a Zeneakadémián

A 19. századi romantika 20. századba vezető útján kirándulhat, aki a Concerto Budapest szombati kamarakoncertjére látogat a Zeneakadémia Nagytermébe. Pierre-Laurent Aimard, a Keller Quartet és a Concerto Budapest szólistái közreműködésével a közönség nemcsak három meghatározó zeneszerző – Bartók, Schönberg és Brahms – munkásságának egyedi keresztmetszetét ismerheti meg, hanem betekintést nyerhet a kamarazene formáinak és kifejezésmódjának átalakulásába is.

Válogatott előadói gárdát léptet a pódiumra ez a kamarakoncert, amelyen a Keller Quartet tagjai csakúgy ott muzsikálnak majd, akár a világraszóló francia zongorista, Pierre-Laurent Aimard, a fuvolás Kaczander Orsolya és a klarinétos Klenyán Csaba. Legalább ennyire reprezentatív a hangverseny programja is, amelyet Bartók 2. hegedű-zongora szonátája nyit meg. Az 1923-ban szintén a Zeneakadémia falai között, a zeneszerző és Zathureczky Ede által bemutatott szerzemény két ugyancsak méltó szólistája ezúttal Keller András és Aimard lesz.

A Schönberg hatását is jelző Bartók-kompozíció után Arnold Schönberg két 1906-os keletkezésű kamaraszimfóniája közül az első hangzik majd fel, a dodekafónia és az atonalitás mesterét még legfeljebb csak megsejtetve a hallgatóval. A hangverseny utolsó száma Johannes Brahms kamarazenéjének egyik „korai” csúcsteljesítménye és a romantikus kamarairodalom egészének ékköve, az eredetileg vonóskvintettnek szánt f-moll zongoraötös az 1860-as évek közepéről.

A további részletekről Keller András Kossuth-, és Liszt Ferenc-díjas hegedűművészt, karmestert, a Keller Quartet alapítóját, a Concerto Budapest főzeneigazgatóját kérdeztük, amit alább hallgathatnak meg.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.28. hétfő, 18:00
Csányi Péter
az OTP Bank vezérigazgató-helyettese, kinevezett vezérigazgató
Új értelmet nyer a „Made in America” - A nearshoring jelenség Közép-Amerikában

Új értelmet nyer a „Made in America” - A nearshoring jelenség Közép-Amerikában

Miközben az Egyesült Államok kínai közvetlentőke-befektetés tranzakciói 10 milliárd dollár alá csökkentek, 2022-ben Latin-Amerikába rekordmennyiségű, összesen több mint 224 milliárd dollárnyi amerikai FDI áramlott be. A geopolitikai bizonytalanság és a Kínával való kereskedelmi feszültség fokozódása révén még inkább felértékelődik a régió, különösen Közép-Amerika, az Egyesült Államok számára, ami a nearshoringtrendek folytatódását és erősödését predesztinálja. Az Energiastratégia Intézet nearshoring sorozatának 2. része.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×