Infostart.hu
eur:
377.24
usd:
318.03
bux:
129970.26
2026. február 9. hétfő Abigél, Alex
Jazzkoncertek a Budavári Könyvünnepen

Jazzkoncertek a Budavári Könyvünnepen

Idén tizenötödik alkalommal rendezi meg a Magyar Nyelv és Könyv Ünnepét a Budavári Önkormányzat. A szeptemberi rendezvény díszvendége Tokaj és Vizsoly lesz. A kiadók seregszemléjén nem csak dedikálásokkal és író-olvasó találkozókkal, hanem koncertekkel és jazz zenével is várják az érdeklődőket.

Tavaly arra kérték a Könyv Ünnepe ideje alatt a Szentháromság téren sétáló külföldieket, hogy mondják el Babits Mihály Nyár című versét – természetesen magyarul.

Idén más különlegességekkel készülnek a Budavári Könyvünnepre. Ezúttal a reformáció 500. évfordulója áll a középpontban, a rendezvény díszvendége Vizsoly és – a nyelvújításkor kiemelten fontos térség – Tokaj lesz.

A Budavári Önkormányzat és a Litea Könyvesbolt közös rendezvényén 29 könyvkiadó és 7 kulturális intézmény – köztük a Kiscelli Múzeum, a Hagyományok Háza és a Zenetudományi Intézet – mutatkozik be.

Az író-olvasó találkozók és dedikálások mellett idén is lesznek koncertek a szeptember elsején induló háromnapos rendezvényen – mondta Nagy Gábor Tamás, az első kerület polgármestere.

„Idén a 20. születésnapját ünneplő Misztrál együttes lesz a szombat esti vendégünk.

Pénteken és vasárnap pedig két olyan jazzformációt köszönthetünk majd a színpadon, akikkel már találkozhattunk a Budai Várban a Beethoven Budán programsorozat keretében. A Sárik Péter trió most a nagy sikerű jazzkívánságműsor című programjával jön ide. Juhász Gábor és zenésztársai pedig itt is elő fogják adni azt a jazz-szvittet, amit Beethoven tavaszi szonátájából készített, és ami az idei Beethoven fesztiválon hangzott el először” - ismertette a polgármester.

Jazzkoncertek a Budavári Könyvünnepen

Délelőttönként a gyereket várják a Szentháromság térre. Fellép – többek között – Bognár Szilvia, Gryllus Dániel, a Görömbő Kompánia, a Maszk Bábszínház és a regensburgi Spatzen-Quartett. Az Állami Népi Együttes pedig mindhárom nap táncházzal várja a közönséget.

Aki ezer forint felett vásárol, az idén is kap egy karszalagot, amellyel az összes programot ingyenesen látogathatja.

Bakó Annamária, a Litea Könyvesbolt vezetője hangsúlyozta: a megváltozott olvasási szokások miatt is különösen fontos, hogy egy-egy ilyen ünnepen előtérbe kerüljenek a papír alapú könyvek.

„Elsősorban olyan kiadókat szerettünk volna vendégül látni, akik markáns kiadói műhelymunkát folytatnak”

- mondta Bakó Annamária.

A könyvünneppel egy időben több kiállítás is nyílik a budai galériákban, meg lehet majd csodálni a bécsi kapu téri evangélikus templom nemrég épült orgonáját, és szeptember elsején megnyílik a Jókai Annáról elnevezett művészeti szalon az Iskola utcában.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Vége lehet a szabad regisztrációnak a közösségi platformokon Európában

„Mint a kemény drog”
Vége lehet a szabad regisztrációnak a közösségi platformokon Európában

Az úttörő tavaly decemberben Ausztrália A világ országai közül elsőként ott lépett életbe a közösség média használatának tilalma a 16 év alattiak számára. Azóta a francia nemzetgyűlés is első olvasatban hasonló döntést hozott, és a fiatalok védelmében több más ország, köztük Spanyolország és Nagy-Britannia is ilyen lépést fontolgat.

Könnyedén áttelel a szőlőkabóca – Nem áll le a szőlőpusztulás, egy borvidék a legrosszabbra készül

Zalában több mint 200 ezer tőke szőlőt jelöltek ki kivágásra az aranyszínű sárgaság terjedése miatt. A Zalai Borvidék Hegyközségi Tanácsának elnöke az InfoRádiónak azt mondta: a hideg tél sem állítja meg a fitoplazma terjedését.
inforadio
ARÉNA
2026.02.09. hétfő, 18:00
Salát Gergely
sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×