Infostart.hu
eur:
382
usd:
327.94
bux:
109069.32
2025. december 5. péntek Vilma

Holdfény: Emberközelien ábrázolt nyomasztó téma

Az Index filmkritikusa szerint a Holdfényben Barry Jenkins kiváló ízléssel mutatja be, hogy mekkora hátránnyal indul az életben egy olyan szegény floridai fiú, aki rájön, hogy a férfiakhoz vonzódik. És bár valóban kényes témát érint, mindezt szépen felépítve, nem direkt módon teszi, gyönyörű képekkel - mondta az InfoRádiónak Sajó Dávid. Az alkotás elnyerte a legjobb filmnek járó Oscar-díjat.

Nagyon szépen van felépítve az életútról szóló film – emelte ki az Index filmkritikusa.

„Három idősíkban nézzük a filmet, először a kisgyerek, aztán a gimis tinédzser, majd a felnőtt. Tinédzser koráig nincs kimondva, mi a problémája, ezért szépen, ízlésesen építi fel, hogy ezzel a sráccal valami nincs rendben. Az anyja, a barátai nem fogadják el, ő sem magát, szép lassan, ízléses módon hozza elő a film, hogy meleg.”

Gyönyörűen dolgozza fel az alapból is nyomorúságos sorson belül egy ilyen plusz teher milyen társadalmi és szociális nehézségekkel jár, hogy közben a szeretet és a szerelem végig érezhető a filmen – mondta Sajó Dávid. Hozzátette, annak, hogy Oscar-díjat kapott, lehet oka a téma és a feldolgozás szépsége is.

„Mindig hálás egy olyan filmet jelölni az Oscar-díjra, amiben kisebbségekről, szegénységről, drogokról, ráadásul igaz történetről van szó. Ebben a filmben minden megvan, ami az Oscar-díjhoz kell. A rendezőnek ugyanakkor sikerült olyan ponton megfognia mindezt, hogy nincsenek külön kiemelve, csak a főszereplőre fókuszál, aki próbálja túlélni a nyomorúságos életét, találkozik ezekkel a dolgokkal; drogokkal, szegénységgel, az őt csesztető osztálytársakkal – ez a rész emeli ki művészileg a filmet.”

Emberközelien és nem nyomasztóan mutatja be a fiú nehéz sorsát – mondta az Index filmkritikusa. Hozzátette, bár szomorú és nyomasztó a téma, nem kell ok nélkül szomorúnak lenni a film alatt, olyan szépek a képek, meleg színeket használ. Sajó Dávid elmondta, annyira élvezte, hogy kétszer is megnézte.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×