Infostart.hu
eur:
362.97
usd:
317.33
bux:
140981.27
2026. július 18. szombat Frigyes

A Saul fia vetítésével megnyílt a Filmhét

Nemes Jeles László hétfőre virradóra Oscar-díjat nyert filmje, a Saul fia vetítésével este Budapesten megnyílt a 2. Magyar Filmhét, amely a nemrég elhunyt Oscar-díjas operatőr, Zsigmond Vilmos előtt tiszteleg.

A filmművészet a kultúra olyan szegmense, amely igazán méltó arra, hogy megünnepeljük. A filmhéten 270 filmet vetítenek, ezek az alkotások kortárs kulturális életünk részét képezik, több mint egyharmaduk a médiatanács támogatásával valósult meg - hangsúlyozta Karas Monika, a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság elnöke az Uránia Nemzeti Filmszínházban.

A Magyar Filmhetet Novák Emil, az eseményt szervező Magyar Filmakadémia elnöke nyitotta meg. Mint elmondta, a Filmakadémia 192 fős tagsága titkos szavazással dönt a 18 díjazottról, a győzteseket vasárnap hirdetik ki.

A megnyitót felvételről köszöntötte Los Angelesből a legjobb idegen nyelvű film kategóriában Oscar-díjat kapott Saul fia rendezője, a főszereplő Röhrig Géza és a stáb.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.07.17. péntek, 18:00
Balogh László
az ingatlan.com vezető gazdasági szakértője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×