Infostart.hu
eur:
364.59
usd:
316.1
bux:
146688.57
2026. július 31. péntek Oszkár

Múzeumok éjszakája - Gödöllőn tizenhárom helyszínen zajlanak majd programok

Gödöllőn tizenhárom helyszínen, egyebek mellett a főtéren, a zeneiskolában, az Erzsébet királyné szállodában, a városi múzeumban, a Levendula galériában és a királyi kastélyban is várják a Múzeumok éjszakája iránt érdeklődőket szombaton.

A rendezvények többsége A régi ház - 2014. kezdet és vég című idei gödöllői kulturális tematikus évhez is kapcsolódik - mondta az MTI érdeklődésére Péterfi Csaba, a városi önkormányzat kommunikációs igazgatója.

A Múzeumok éjszakájára időzített új kiállítások sorát az Erzsébet királyné szállodában a GÖMB alkotócsoport tagjainak munkáit bemutató válogatás nyitja délután 5 órakor, majd a Művészetek Házában a korábbi nyári tárlat mintájára szervezett kortárs tárlat nyitja meg kapuit.

A Levendula galériában este fél 9-től nézhetik meg az érdeklődők A régi ház - Nagyapám emlékére című, a galéria művészeinek alkotásaiból válogatott tárlatot, míg a Régészeti látványraktárban régészeti, módszertani és szaktörténeti kiállítás ígér különlegességeket.

Az irodalom- és filmrajongóknak a városi könyvtárban az IRKA, vagyis az irodalmi kerekasztal tagjai kínálnak szellemi táplálékot, vetítések lesznek a GIM-házban és a könyvtár Antall József-udvarán, ahol a "sámlimoziban" az I. világháború idején játszódó játékfilmekből válogatnak.

Idén is külön programokkal kedveskednek a gyerekeknek: a városi múzeumnál például katonás és logikai szabadtéri játékok sora, a királyi kastélyban mese és koronakészítés várja a legkisebbeket. Azok, akik az egyes játékhelyszíneken legalább három pecsétet összegyűjtenek, ajándékot is kapnak.

A település főterén kicsik és nagyok egyaránt bekapcsolódhatnak - a béke jegyében - annak az ezer darab papírdarunak a hajtogatásába, melyeket felfűzve később állítanak majd ki - tette hozzá Péterfi Csaba.

A rendezvényhelyszínek között éjjel fél egyig ingyenes buszjárat közlekedik, de jeggyel igénybe vehető városnéző kisvonatot is használatba állítanak.

A gödöllői királyi kastélyban egyebek mellett Ferenc Józsefhez kötődő időszaki kiállítással, parksétával, díszudvari koncertekkel, gyermekprogramokkal készülnek az idei Múzeumok éjszakájára - tudta meg az MTI a szervezőktől.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Magyar Péter: már rendellenes állapot van a paksi atomerőműben, kedden vagy szerdán jöhet a leállás, de nincs veszélyhelyzet

Hétfőtől lépünk kritikus szakaszba az áramtermelés szempontjából, utána lesz a legnagyobb kihívás az ország előtt. Nincs nukleáris veszély Magyarországon, és Nagy László, az erőmű műszaki igazgató-helyettese részletesen beszámolt arról, hogyan biztosítják, hogy ne is legyen.

Paks leáll: át kell kapcsolnunk magunkat

A Duna alacsony vízállása miatt a következő napokban elkerülhetetlenné válik a Paksi Atomerőmű teljes leállítása, fontos lesz takarékosan bánni a villamosenergiával. Mit tehetnek a háztartások? Erről kérdezte az InfoRádió Perger Andrást, az Energiaklub Szakpolitikai Intézet energiaprogram-vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.08.03. hétfő, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Súlyosbodik a válság: energiakrízis alakult ki Magyarországon, sorra teszik a bejelentéseket a cégek

Az elmúlt évek csapadékszegény időjárásának köszönhetően Magyarországra rendkívül súlyos aszály köszönöntött rá a nyár második felére. A folyók vízhozama történelmi mélységbe süllyedt, ami egyszerre súlyosbítja a mezőgazdasági helyzetet és energiakrízishez vezetett, mivel az ország legfontosabb erőműve, Paks hamarosan teljesen leállhat. A következő napokban újabb hosszan tartó, rendkívül forró időszak köszönt be, ami tovább nehezíti a helyzetet. A tudósításunk percről percre követi a legfrissebb eseményeket az időjárásról és az emiatt kialakult krízisről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×