Infostart.hu
eur:
362.87
usd:
313.93
bux:
148386.02
2026. augusztus 7. péntek Ibolya

Lemondott Fischer Ádám

Lemondott a Magyar Állami Operaház vezető karmesteri posztjáról Fischer Ádám.

A tárca sajtó- és kommunikációs főosztályának közleménye szerint Fischer Ádám kérte a minisztériumot, hogy lemondhasson főzeneigazgatói funkciókat ellátó vezető karmesteri státuszáról.

Réthelyi Miklós miniszter és Horváth Ádám, a Magyar Állami Operaház miniszteri biztosa azonban ragaszkodik Fischer Ádám művészeti tevékenységéhez a dalszínházban, ezért tiszteletbeli főzeneigazgatói címet ajánlott fel a karmesternek, aki ezt el is fogadja - derül ki a kommünikéből, amely szerint Fischer Ádám további művészi feladatait a leendő főzeneigazgatóval történő egyeztetések után határozzák meg.

Fischer Ádám a közlemény kapcsán az MTI-nek annyit mondott: a tiszteletbeli főzeneigazgatóság egyelőre csak egy cím, amelyet később tölthetnek meg tartalommal. Az évadra kitűzött produkciókat tovább viszi, Mozart operáját, Ascanio Albában című művét már próbálja, és nincs információja arról, hogy A bolygó hollandival kapcsolatban - amelyet Kovalik Balázzsal együtt visz színre - változásokat tervezne a ház vezetése.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.07. péntek, 18:00
Lakatos Mónika
a HungaroMet éghajlatkutatója, a Magyar Meteorológiai Társaság elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×