Infostart.hu
eur:
393.44
usd:
344.62
bux:
121754.84
2026. március 14. szombat Matild

Nyáron ismét operafesztivál Miskolcon, ezúttal a szlávokkal

Bartók Béla művei mellett idén a nagy szláv zeneszerzők alkotásaival várja az érdeklődőket a Miskolci Nemzetközi Operafesztivál. A június 11-22. között megrendezésre kerülő fesztiválon egyebek mellett Dvorak: Ruszalka , Muszorgszkij: Borisz Godunov, és Csajkovszkij: Anyegin című operája is elhangzik.

Nyolcadik alkalommal látja vendégül Miskolc az operarajongókat idén. A mára igen rangossá nőtt nemzetközi fesztivál a korábbi években Bartók mellett olyan jelentős szerzők műveit vonultatta fel, mint Verdi, Puccini, Mozart vagy Csajkovszkij.

Utóbbi idén is szerepel a repertoárban, hiszen az egyik leghíresebb magyar zeneszerző mellett szláv operaszerzők művei csendülnek fel a Miskolci Nemzeti Színház falai között június 11. és 22. között - mondta el az InfoRádióban Bátor Tamás, a Miskolci Nemzetközi Operafesztivál ügyvezető igazgatója.

Felcsendül a többi mellett Csajkovszkij "Anyeginje", amelyet a kijevi opera és balett előadásában láthatnak a nézők, Rahmanyinov A harangok című alkotása, valamint Dvorak Ruszalka című operája, Muszorgszkij "Boris Godunovja" és Sosztakovics "Lisvárosi Lady Macbethje".

A nézők emellett meghallgathatják a cseh Janacek Jenufa című művét, Prokofjev "Rómeó és Júliáját", valamint hallható lesz Smetana Az eladott menyasszony című zeneműve.

Hanganyag: Oláh András

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.16. hétfő, 18:00
Nacsa Lőrinc
a Miniszterelnökség Nemzetpolitikáért Felelős Államtitkára
Az iráni olajtermelés szívét támadta az Egyesült Államok, Trump nemzetközi koalíciót küld a Hormuzi-szorosra - Híreink az iráni háborúról szombaton

Az iráni olajtermelés szívét támadta az Egyesült Államok, Trump nemzetközi koalíciót küld a Hormuzi-szorosra - Híreink az iráni háborúról szombaton

Pontosan két héttel ezelőtt indult az iráni háború, legújabban Donald Trump a Közel-Kelet történetének egyik legdurvább bombázásról számolt be, az iráni olajtermelés központjának számító Kharg szigetet támadta az amerikai hadsereg. Az ezidáig érintetlen sziget kezeli az iráni olajexport 90 százalékát, bár Trump szerint az olajinfrastruktúrát nem lőtték, csak a katonai létesítményeket. Pénteken Trump arról is beszélt, hogy szerinte Oroszország Iránt segíti. Közben a hírek szerint az Egyesült Államok további 5000 katonát és több hadihajót tervez a térségbe küldeni. Délután Donald Trump elnök bejelentette: nemzetközi koalíció alakul a Hormuzi-szoros biztosítására, melyben remélhetőleg Kína is részt vesz majd. A közel-keleti háborúról szóló szombati cikkeineket ebben a hírfolyamban gyűjtjük össze.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×