Infostart.hu
eur:
361.22
usd:
317.96
bux:
144792.57
2026. július 28. kedd Szabolcs

Ezúttal Mexikóban tarolt a Taxidermia

Taxidermia című munkájáért a legjobb rendezőnek járó díjjal jutalmazták Pálfi Györgyöt a Mexikóvárosban tartott nemzetközi filmfesztiválon - közölte a Magyar Filmunió.

A negyedik alkalommal megrendezett kortárs filmművészeti eseményen először díjaztak magyar alkotást.

Pálfi György második játékfilmjét a tavalyi, Cannes-ban tartott világpremier óta számos rangos nemzetközi filmfesztiválra hívták meg.

A Parti Nagy Lajos novellái alapján készített Taxidermia Antalyában, Brüsszelben, Chicagóban, Cottbusban és Kolozsváron is elismerést kapott.

Észtországban a filmkritikusok kedvence volt, legutóbb pedig Portóban lett közönségdíjas.

Címlapról ajánljuk
Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Közlekedési tarifák, menetrendek – szavazásdömping az Országgyűlésben

Miután az Országgyűlés megszavazta a vagyonvisszaszerzési hivatal felállítását, újabb kérdésekről is döntött az uniós pénzek hazahozatala kapcsán: például országos közlekedésszervező jön létre, amely dönt a tarifákról, menetrendekről, egy másik szervezet feladata pedig a járművek beszerzése lesz. Megkezdődött az ügynökakták nyilvánosságra hozataláról szóló javaslat vitája. Benyújtották közben a szakképzési centrumokban a kancellári munkakört január 1-jével megszüntető törvénymódosítást is az Országgyűlésnek.

Karácsony Gergely merész javaslata: valamennyi víz legyen ingyen, de aztán...

Visszakéri a vízdíjak meghatározásának jogát a főpolgármester, mondván: a 13 éve nem emelkedő vízdíjak mellett elöregedett a csőhálózat. Budapest vízellátása stabil, de hogy ez így is maradjon, nem szabad pazarolnunk most, a rekordalacsony vízállás és az újabb hőhullám idején – hívja fel a figyelmet Karácsony Gergely.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×