Infostart.hu
eur:
354.33
usd:
311.47
bux:
139789.09
2026. június 26. péntek János, Pál
US pentagon building aerial view at sunset
Nyitókép: icholakov/Getty Images

Bejelentette a Pentagon: háborús üzemmódra fordul az Egyesült Államok hadserege

A Pentagon és több nagy fegyvergyár között született megállapodás értelmében alaposan felpörög a termelés, van, amiből négyszer annyit fognak készíteni.

A Pentagon szerdán bejelentette, hogy keretmegállapodásokat kötött a BAE Systems, a Lockheed Martin és a Honeywell vállalatokkal. A szerződések célja a védelmi rendszerek és lőszerek gyártásának felfuttatása, hogy a hadsereget „háborús üzemmódra” állnak át – írja a Reuters. Ez nem jelent harci készültséget, de jelent gyorsabb termelést, több erőforrás mozgósítását, és sürgősségi intézkedéseket.

Donald Trump amerikai elnök és Izrael három és fél hete támadta meg Iránt – ezen csapások, valamint más közelmúltbeli katonai műveletek kimerítették a fegyverkészleteket, Washington most ezek feltöltésére törekszik.

A Pentagon azt is tervezi, hogy több ezer ejtőernyős katonát küld az Öböl-térségbe, hogy Trumpnak több lehetősége legyen szárazföldi támadást elrendelni – jelentette a Reuters kedden.

A friss megállapodások értelmében

  • a Honeywell Aerospace gyorsítani fogja az amerikai lőszerkészlet kritikus fontosságú alkatrészeinek gyártását egy 500 millió dolláros, többéves beruházás részeként.
  • a BAE Systems és a Lockheed Martin megnégyszerezi a THAAD (Terminal High Altitude Area Defense – nagy magasságú rakétavédelmi rendszer) elfogórakétáihoz tartozó keresőfejek előállítását.
  • a Lockheeddel kötött új keretmegállapodás felgyorsítja a Precision Strike Missile precíziós csapásmérő rakéták gyártását.

A Honeywell Aerospace vezérigazgatója, Jim Currier elmondta, hogy a vállalat készen áll a sürgős igények kielégítésére. Hasonlóan nyilatkozott az amerikai hadsereggel történő együttműködésről a Lockheed Martin vezérigazgatója, Jim Taiclet.

Az Egyesült Államok több milliárd dollár értékű fegyvert használt fel a készleteiből Oroszország 2022-es ukrajnai inváziója és Izrael gázai katonai műveletei során, beleértve a tüzérségi rendszereket, lőszereket és a különféle, harcjárművek ellen használt páncéltörő rakétákat.

Címlapról ajánljuk
Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról
Aréna

Fölösleges Magyar Péter egyik nagy ígérete? – politológus a ciklusok korlátozásáról

A Méltányosság Politikaelemző Központ projektigazgatója szerint a miniszterelnöki és képviselői ciklusok korlátozását azért vezetné be a Tisza-kormány a magyar jogba, hogy ne alakulhasson ki a jövőben az Orbán-kormányhoz hasonló politikai rendszer. Novák Zoltán az InfoRádió Aréna című műsorában azt mondta: ezek rendszeridegen elemek egy parlamentáris demokráciában.

Ürge-Vorsatz Diána: Közép-Magyarország még Európán belül is gyorsan melegszik

A klímakutató szerint hazánk középső része akár hétszer gyorsabban melegedhet a klímaváltozás miatt, mint egyes északabbi régiók. Ezt pedig hamarosan a saját bőrünkön és pénztárcánkon is megtapasztalhatjuk.
inforadio
ARÉNA
2026.06.26. péntek, 18:00
Gaál Áron
a HungaroMet Zrt. időjárás-előrejelző osztályának vezetője
Okosabb mérés, kisebb számlák: van még tér a magyar cégek energiatakarékosságában

Okosabb mérés, kisebb számlák: van még tér a magyar cégek energiatakarékosságában

Több mint 200 vállalatvezető, döntéshozó és gazdasági szakember találkozott június 9-én, a Debrecen Economic Forumon, hogy megvitassák a magyar gazdaság, a régió fejlődése és a vállalkozásokat érintő legfontosabb kihívások és lehetőségek kérdéseit. A rendezvény kiemelt témái között szerepelt az energiabeszerzés, valamint az energiapiaci kilátások. Nagy Zsuzsa, az E.ON Energiamegoldások Kft. ügyvezető igazgatója egy videóinterjúban foglalta össze, hogy a kereskedők és a vállalati oldal együttműködése miként tudja optimálisabbá tenni a vállalati energiafogyasztást.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. június 26. 08:49
2026. június 26. 08:02
×
×