Infostart.hu
eur:
362.64
usd:
309.22
bux:
0
2026. május 4. hétfő Flórián, Mónika
Az Air India Boeing 787/8 Dreamliner utasgépe
Nyitókép: Wikipédia

Alaposan átnézik az Air India összes Boeing Dreamliner utasgépét

Az Indiai Polgári Légiközlekedési Főigazgatóság (DGCA) elrendelte, hogy "fokozott biztonsági ellenőrzésnek" kell alávetni az Air India légitársaság Boeing 787-8/9 típusú repülőgépeit, miután a légitársaság egyik ilyen típusú, Londonba tartó repülőgépe a nyugat-indiai Ahmadábád közelében csütörtökön a felszállás után lezuhant.

A DGCA repülésbiztonságért felelős igazgatója, Dzsajanta Gos által kiadott rendelet szerint a főigazgatóság "megelőző intézkedésként arra utasítja az Air Indiát, hogy a területileg illetékes regionális DGCA irodákkal együttműködve, azonnali hatállyal kezdje meg Genx motorokkal felszerelt B787-8/9 típusú repülőgépeinek műszaki felülvizsgálatát és tesztelését".

A rendelet ezen kívül felsorolta a gépeken elvégzendő további karbantartási műveleteket, amelyek magukban foglalják az üzemanyag-jellemzők vizsgálatát és a kapcsolódó rendszerek ellenőrzését, a kabin légkompresszorának és a hozzá kapcsolódó rendszereknek az ellenőrzését; az elektronikus motorvezérlő rendszer ellenőrzését, az üzemanyag-hajtotta motor működési tesztjét és olajrendszerének ellenőrzését, a hidraulikus rendszer üzemképességének ellenőrzését, valamint a felszállási jellemzők felülvizsgálatát.

A rendelet azt is kimondja, hogy az említett ellenőrzésekről és vizsgálatokról szóló, minden részletre kiterjedő jelentést további vizsgálat céljából kell majd benyújtani a DGCA-nak.

Címlapról ajánljuk

Érkezik végre eső, több napon is: mutatjuk az idejét

Kora nyárias idővel kezdődik május első hete, akár 28 Celsius-fok is lehet a legmelegebb órákban, majd szerdán erős széllel lehűlés érkezik, és többfelé alakulhat ki zápor, zivatar. Péntektől ismét melegedés kezdődik, a változóan felhős időben jellemzően 25 fok körül alakulnak a csúcshőmérsékletek – derül ki a HungaroMet Zrt. előrejelzéséből.
inforadio
ARÉNA
2026.05.04. hétfő, 18:00
Fodor Gábor
volt miniszter, a Közép-európai Rendszerváltást Kutató Intézet vezetője
A Balti-tengeren támad Ukrajna, visszavonulót fújt az USA - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

A Balti-tengeren támad Ukrajna, visszavonulót fújt az USA - Híreink az orosz-ukrán háborúról vasárnap

Ukrán drónok támadták meg vasárnap az oroszországi Primorszk balti-tengeri kikötőjét, felgyújtva azt - közölte Alekszandr Drozdenko helyi kormányzó a Telegramon. Zelenszkij elnök szerint az általuk megtámadott árnyékflotta többet nem tud olajat szállítani. Az oroszok Dél-Ukrajnát, benne Odessza városát lőtték, több civil áldozatról is hírek érkeztek; délután Svédország feltartóztatott egy olyan tartályhajót, amely feltehetően az orosz árnyékflotta tagja. Vasárnapi híreink az orosz-ukrán háborúról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×