Infostart.hu
eur:
379.41
usd:
319.6
bux:
129447.89
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Havadtő
Nyitókép: Wikipédia

Palackozott vizet is küld Székelyföldre az Ökumenikus Segélyszervezet

A parajdi bányakatasztrófa miatt nehezebb ivóvízhez jutni a székelyföldi Gyulakuta, Havadtő és Kelementelke településeken.

A segélyakció elsősorban azoknak a háztartásoknak kíván támogatást nyújtani, ahol 75 évnél idősebbek, illetve mozgáskorlátozottak élnek, akik számára a jelenlegi helyzetben kihívást jelent az ivóvíz beszerzése. Az adományt a következő napokban az önkormányzat közreműködésével osztják ki a szervezet munkatársai és önkéntesei.

Nagy Ákos, az Ökumenikus Segélyszervezet helyszínen tartózkodó humanitárius koordinátora elmondta, hogy "a parajdi bányakatasztrófa miatt megemelkedett sótartalmú Kis-Küküllő mentén fekvő településeken fogyasztásra és főzésre is alkalmatlanná vált a csapvíz. Az alapvető szükségletek egyik legfontosabb eleme az ivóvíz,

az Ökumenikus Segélyszervezet adománya majdnem egy hétig biztosítja az idősek, illetve mozgáskorlátozottak ellátását".

A segélyszervezet kitért arra is, hogy folytatódik az élelmiszeradományok kiosztása Háromszéken, illetve párhuzamosan zajlik ugyanitt a segélyprogram következő szakaszának előkészítése, szoros együttműködésben a helyi önkormányzattal. Június 2. óta már 263 millió forint felajánlás érkezett a segélyszervezet 1353-as adományvonalára, és adományszámlaszámára - közölték, felhívva figyelmet arra, hogy az országos adománygyűjtés folytatódik.

Az összefogáshoz a 1353-as adományvonal hívásával június 15-ig lehet csatlakozni. Minden hívás, illetve SMS 500 forint felajánlást jelent. Akik nagyobb összegű támogatással szeretnék kifejezni szolidaritásukat, azok a www.segelyszervezet.hu oldalon bankkártyával, vagy átutalással a 11705008-20464565-ös számlaszámon "Székelyföld" megjelöléssel tudnak segíteni - áll a közleményben.

Címképünkön a székelyföldi Havadtő

Címlapról ajánljuk
Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Madaras Norbert: a párizsi olimpia után azonnal aláírtam volna, hogy négy ezüstöt nyerünk a következő két évben

Nemhogy félig, hanem majdnem tele van a pohár – így értékelte a Magyar Vízilabda Szövetség elnöke, hogy a férfi és a női válogatott is két-két döntőt játszott bő fél éven belül. A sportvezető az InfoRádióban azt mondta, a vesztes finálékból is sokat lehet tanulni, és a magyar játékosoknak motiváló erőnek kell lennie, hogy legközelebb bebizonyítsák, ők a legjobbak, és képesek döntőt nyerni.

„Kiiktatni” – drámai videót közölt a kormányülésről Orbán Viktor

Szijjártó Péter szerint a brüsszeli-kijevi együttműködésben a terv az, hogy Magyarországot mint akadályt kiiktassák. Ha ezt megteszik, azzal bármely tagországot kiiktathatják később a brüsszeli döntéshozatalból – állította a külgazdasági és külügyminiszter.
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Visszatért a bizonytalanság a tőzsdékre

Szerdán az ázsiai tőzsdék mérsékelten emelkedtek, az ausztrál piac vezette az emelkedést főként vállalati gyorsjelentések által hajtott ralinak köszönhetően. Az európai részvénypiacok ma stagnálással nyitottak, majd délutánra vegyes kép alakult ki. Délután a vártnál sokkal erősebb munkaerőpiaci adatok érkeztek az USA-ból, amire kezdetben felpattantak a tőzsdék, viszont később elolvadt az emelkedés. Hasonló témákkal is foglalkozunk a február 24-i befektetési konferenciánkon, a Portfolio Investment Day 2026-on, ahol a piac legjobb szakértői segítenek eligazodni a befektetések világában. Jelentkezés itt.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×