Infostart.hu
eur:
386.1
usd:
331.57
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog
villám vihar
Nyitókép: Pixabay

Sok halottja és száz sérültje van a hőségnek és a durva hétvégi viharoknak Pakisztánban

Legkevesebb tizennégy ember meghalt és százan megsérültek szombaton a heves hőség után Pakisztán középső és északi részén végigsöprő szélviharokban - közölték vasárnap a hatóságok.

Heves szélrohamok és viharok pusztítottak a kelet-pakisztáni Pandzsáb és az északi Hajber-Pahtunhva tartományokban, valamint a fővárosban, Iszlámábádban. A viharok fákat téptek ki gyökerestől és villanyoszlopokat döntöttek le.

A halálesetek többségét falak és tetők leomlása okozta, legkevesebb két ember annak következtében halt meg, hogy a szél által elsodort napelemek zuhantak rájuk. Egy ember halálát és másik három sérülését villámcsapás okozta.

A szélviharokat a szélsőséges hőség váltotta ki, az elmúlt napokban a hőmérséklet meghaladta a 45 Celsius-fokot - közölte Mazhar Huszain, Pandzsáb tartomány katasztrófa-elhárítási hivatalának a szóvivője.

A szóvivő elmondta, hogy a szélvihar rendkívül pusztító volt, nagyon magas szélsebességgel, mindemellett a por jelentősen csökkentette a látótávolságot.

Pakisztán az egyik legsérülékenyebb országnak számít az éghajlatváltozás hatásaival szemben, s egyre gyakrabban szembesül szélsőséges éghajlati jelenségekkel.

Iszlámábádban áprilisban és májusban az évszakban szokatlan módon több jégesős időszak is volt.

Áprilisban a hőmérséklet elérte a rekordközeli 46,5 Celsius-fokot Pandzsáb egyes részeiben.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×