Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
331.97
bux:
121763.57
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
A Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály által közreadott képen Orbán Viktor miniszterelnök (b) és Mark Rutte NATO-főtitkár Tiranában 2025. május 16-án.
Nyitókép: MTI/Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály/Fischer Zoltán

Orbán Viktor: "Ez elfogadhatatlan, ezt a NATO sem tűrheti el"

Példátlan, hogy a nem NATO-tagállam Ukrajna titkosszolgálati akciókat hajt végre egy NATO-tagállam, Magyarország ellen - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök pénteken az Európai Politikai Közösség tiranai csúcstalálkozójára tartva.

Orbán Viktor a közösségi oldalára feltöltött videóban arra kérdésre, hogy mi lesz a Mark Rutte NATO-főtitkárral való találkozójának a témája, azt felelte: az ukránok lesznek napirenden.

Azt mondta: mégiscsak példátlan eset, hogy Magyarországgal, egy NATO-tagállammal szemben egy nem NATO-tagállam - amely közben állítólag jó viszonyra törekszik a NATO-val - titkosszolgálati akciókat hajt végre, és egy "jól koordinált, megszervezett, pénzelt, dezinformációs lejárató kampányt folytat". "Ez elfogadhatatlan, ezt a NATO sem tűrheti el" - jelentette ki a miniszterelnök.

Címlapról ajánljuk
NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

NIS – Hortay Olivér: az olajpiacon is felértékelődhet Magyarország pozíciója

Közel két hónapos szünetet követően vasárnap újrakezdte a termelést a pancsovai kőolajfinomító. A hír azért is érdekes, mert a hírek szerint ebben nagy érdekeltsége lehet a magyar olajtársaságnak is, sőt, Szijjártó Péter külügyi és külgazdasági miniszter nyilatkozatai alapján okkal számíthatunk arra, hogy a Mol többségi tulajdonrészt vásárol a Szerbiai Kőolajipari Vállalatban (NIS). Ennek részleteiről Hortay Olivért, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. energia és klímapolitikai üzletágának vezetőjét kérdeztük.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×