Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia
METZ, FRANCE - MAY 01: Lead candidate for Marine Le Pen’s rightwing populist National Rally, Jordan Bardella, delivers a speech during a campaign meeting on May 01, 2019 in Metz, France. In France, the vote for the European elections will take place on May 26, 2019. (Photo by Chesnot/Getty Images)
Nyitókép: Chesnot

Náci karlendítés miatt nem vesz részt a CPAC-en a francia Nemzeti Tömörülés elnöke

Jordan Bardella, a Patrióták Európáért európai parlamenti képviselőcsoportja és a francia Nemzeti Tömörülés (RN) elnöke nem megy el a Konzervatív Politikai Akció (CPAC) washingtoni konferenciájára.

A francia ellenzéki politikus közleményben tudatta: "úgy döntött, hogy lemondja beszédét", miután Steve Bannon csütörtökön "egy náci ideológiára utaló mozdulatot" tett.

Donald Trump volt tanácsadója az amerikai konzervatívok konferenciáján tartott nyitóbeszédének végén tette a kifogásolt kézmozdulatot.

"A pódiumon (csütörtökön), amikor én nem voltam a teremben, az egyik felszólaló provokatív módon a náci ideológiára utaló mozdulatot tett. Ennek következtében azonnali döntést hoztam, lemondom a ma délutánra tervezett beszédemet a rendezvényen" - áll Jordan Bardella közleményében.

Címlapról ajánljuk
Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

Meglepő kanyarok a magyarországi alkoholfogyasztási szokásokban

A közelmúlt válságidőszakában a pénzügyi stressz és a státusz-orientáció növelte leginkább az alkoholfogyasztást, a pandémia időszakában ugyanakkor nem indult általános alkoholfogyasztási hullám Magyarországon – derült ki egy most megjelent kutatásból. Az InfoRádió a felmérésről Fertő Imrét, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanárát kérdezte.

Donald Trump: nemzetbiztonsági érdek Grönland megszerzése

Az elnök Washingtonból távozva a repülőtéren újságírók előtt kifejtette, hogy a kiterjedt amerikai katonai beruházások révén megcélzott amerikai rakétavédelmi pajzs, az „Aranykupola" (Golden Dome) kiépítése szempontjából is fontos szerepet kapna Grönland. Ugyanakkor megjegyezte, hogy a kérdésről tárgyalások vannak a NATO-val is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Kijev jelenleg csak a szükséges villamosenergia-mennyiség mintegy feléhez jut hozzá, a városban tömeges fűtés- és áramkimaradások sújtják a lakosságot a rekordhidegben – közölte Vitalij Klicsko főpolgármester. Oroszország a múlt héten példátlan bombázással sújtotta Ukrajnát, közel 1100 drónnal, 890 irányított bombával és több mint 50 rakétával támadtak a brutális hidegben. Putyin és Borisz Jelcin korábbi tanácsadója, Szergej Karaganov kijelentette: ha Oroszország közel kerülne az ukrajnai vereséghez, az azt is magával vonhatja, hogy Moszkva nukleáris fegyvereket vet be. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök cáfolta Trump korábbi kijelentését: "Ukrajna sosem volt és sosem lesz akadálya a békének". Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×