Infostart.hu
eur:
381
usd:
325.18
bux:
125598.99
2026. március 2. hétfő Lujza
David Pressman, az Amerikai Egyesült Államok új budapesti nagykövete az érkezése után tartott sajtótájékoztatón a Liszt Ferenc-repülőtéren 2022. szeptember 2-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

David Pressman ott folytatja, ahol abbahagyta

Az Egyesült Államok volt budapesti nagykövete előző munkahelyére, a Jenner & Blockh ügyvédi irodához tért vissza.

David Pressman visszatért korábbi munkahelyére, a Jenner & Blockh ügyvédi irodához - ezt az iroda tette közzé közleményében, amit a Népszava vett észre.

A közlemény méltatja a korábbi nagykövetet. Azt írják: diplomata karrierje során a világ legnagyobb vállalatait és kiemelkedő ügyfeleit képviselte, különböző jogi, reputációs és határokon átnyúló fenyegetésekkel szemben.

"Az élvonalbeli peres ügyek vezetésében, a nagy tétekkel járó tárgyalások irányításában és a stratégiai tanácsadásban szerzett tapasztalata, amelyre a világ vezető vállalatai és döntéshozói támaszkodtak, felbecsülhetetlen értéket jelent ügyfeleink számára. Segíteni fog nekik eligazodni a változó nemzetközi környezetben, legyen szó jogi, üzleti vagy hírnévvel kapcsolatos kihívásokról"

- fogalmazott David Pressmannal kapcsolatban az ügyvédi iroda két társügyvezetője.

Maga a volt nagykövet is megszólalt, és kifejezte, nagyon várja, hogy világszerte támogathassa ügyfeleiket, segítsen megelőzni a felmerülő válságokat, valamint sikeresen eligazodhassanak a legjelentősebb jogi és stratégiai kihívások között.

Címlapról ajánljuk
„Rakétatámadás előtt jön a vészjelzés a telefonunkra” – egy nagy magyar turistacsoport Katar fővárosában rekedt

„Rakétatámadás előtt jön a vészjelzés a telefonunkra” – egy nagy magyar turistacsoport Katar fővárosában rekedt

Harminchárom magyart egy katari repülőgépről szállítottak le a közel-keleti háború kitörése miatt, és mindannyian a rakétatámadásokkal sújtott ország fővárosában, Dohában ragadtak. Nem tudni, mikor jöhetnek haza, állítólag szombatig is eltart a légtérzár. Az InfoRádió a csoport egyik vezetőjét, Veres Nórát, a Haris Travel Club utazásszervezőjét kérte tájékoztatásra.

Orbán Viktor: műholdfelvételeink vannak arról, hogy működőképes a Barátság kőolajvezeték

Műholdfelvételek bizonyítják, hogy a Barátság kőolajvezeték újraindításának technikai akadálya nincs. Felszólítom Zelenszkij elnököt, hogy azonnal indítsa újra az olajszállításokat – írta Orbán Viktor miniszterelnök egy Facebook-videóhoz.
inforadio
ARÉNA
2026.03.02. hétfő, 18:00
Hortay Olivér
közgazdász, a Századvég Konjunktúrakutató Zrt. Energia- és Klímapolitikai üzletág vezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×