eur:
397.63
usd:
363.23
bux:
89701.64
2025. március 18. kedd Ede, Sándor
Hölvényi György európai parlamenti képviselő (KDNP) A mi Európánk című beszélgetéssorozat pódiumbeszélgetésén a budapesti Sapienta Hittudományi Főiskola dísztermében 2023. szeptember 8-án.
Nyitókép: MTI/Hegedüs Róbert

„Az adatok megdöbbentőek” – léptek a Patrióták

A Patrióták Európáért európai parlamenti (EP-) frakció létrehozta a vallásszabadságért és az egyházakkal, valamint a vallási közösségekkel való párbeszédért felelős munkacsoportját – tájékoztatott Hölvényi György, a Kereszténydemokrata Néppárt (KDNP) EP-képviselője Brüsszelben szerdán. Gál Kinga, a Fidesz–KDNP EP-delegációjának elnöke, a Patrióták frakciójának első alelnöke közölte: frakciójuk következetesen napirenden tartja az üldözött keresztények tarthatatlan helyzetét szerte a világban.

Hölvényi György, akit a munkacsoport a szerdai alakulóülésen elnökévé választott, az MTI-nek nyilatkozva hangsúlyozta: az Európai Parlament frakciói között egyedülálló módon a Patrióták munkacsoportja az, amely nyíltan, nevében is vállaltan áll ki a vallásszabadság védelméért, az egyházakkal és vallási közösségekkel való párbeszéd folytatása mellett.

A munkacsoport célja, hogy teret adjon az üldözött vallási közösségek képviselőinek az uniós döntéshozók előtti megszólalásra.

Emellett az Európai Parlamenten belüli jogalkotási munkában is érvényre kívánja juttatni az egyházakkal és vallási közösségekkel való együttműködés fontosságát, különösen a vallási szélsőségek elleni küzdelem terén – tájékoztatott.

Hölvényi György kiemelte, hogy a munkacsoport mindenkivel együtt kíván dolgozni, aki egyetért a céljaival az Európai Parlamentben. Noha – mint hozzátette – a baloldal részvétele annak jelenlegi állapotában erősen kérdéses.

A politikus hangsúlyozta, hogy a munkacsoport fontosnak tartja a párbeszédet az egyházak társadalmi tanításának megismerése érekében, ahogy a különböző egyházi vélemények megismerését és ütköztetését is a világban történő aktuális eseményekről az általános politikai viták során. Mindez – mint hangsúlyozta – azért fontos, mert az egyházak úgy Európában, mint azon kívül jelentős társadalmi szerepet töltenek be. Ezt azonban az európai politika megpróbálja háttérbe szorítani – hívta fel a figyelmet.

Hangsúlyozta továbbá: a vallásszabadságot sok helyen támadás éri a világon, különösen az üldöztetés különböző formáitól szenvedő keresztényeket.

A vallásszabadság alapvető emberi jog, azt fenn kell tartani és meg kell védeni

– jelentette ki. Az Európai Uniónak fel kell lépnie a világ üldözött vallási közösségeinek védelmében, ez idáig ugyanis nem hozott hatékony intézkedéseket ennek érdekében.

Kijelentette: noha a lisszaboni szerződés 17. pontja szerint az egyházakkal folytatott rendszeres párbeszéd az uniós intézmények kötelessége, „sajnálatos”, hogy ez az egyébként stratégiai jelentőségű, humanitárius, emberjogi és erkölcsi szempontból is alapvető fontosságú párbeszéd mára tartalmatlanná vált, kiürült, "bürokratikus aktatologatássá" silányult. Ezen akarnak változtatni a Patrióták - jelentette ki. Nem reménytelen az elhatározás, de keményen kell dolgozni – tette hozzá Hölvényi György.

Gál Kinga az MTI-hez eljutatott nyilatkozatában üdvözölte a valláspolitikai csoport megalakulását, kiemelve, hogy a csoport a Patrióta frakción belül Hölvényi György kezdeményezésére jött létre.

Az adatok megdöbbentőek – hívta fel a figyelmet – minden hetedik keresztényt üldöznek a hitéért. A magyar kormány a Hungary Helps program keretében továbbra is fontos szerepet vállal a vallási közösségek védelmében, különösen a keresztényüldözésben szenvedő közösségek támogatásában világszerte – tette hozzá Gál Kinga.

Címlapról ajánljuk
Bő másfél órás telefonbeszélgetésen van túl Donald Trump és Vlagyimir Putyin
"Félfegyverszünet"

Bő másfél órás telefonbeszélgetésen van túl Donald Trump és Vlagyimir Putyin

A Kreml közlése szerint "folytatódnak az egyeztetések". Washington szerint a tárgyalás "jól halad”. Értesülések szerint Vlagyimir Putyin belemehetett abba, hogy 30 napon át nem támadja az ukrán kritikus energiainfrastruktúrát.

Nagy lépés a német nagykoalíció felé - A "régi" Bundestag bizalmat adott a leendő Merz-kormánynak

Rendkívüli útravalót kapott Németország leendő kancellárja a Bundestagtól, amely utolsó ülését tartotta A német parlament törvényhozásért felelős alsóháza a szükséges kétharmados többséggel jóváhagyta a várhatóan április végén hivatalba lépő nagykoalíciós kormány stabilitási programját, amely ugyanakkor hosszú távra súlyos eladósodást jelent.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.03.19. szerda, 18:00
Kaiser Ferenc
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem docense
Nem csökken az eladói nyomás Amerikában

Nem csökken az eladói nyomás Amerikában

Az európai tőzsdéken jó volt ma a hangulat, ami elsősorban annak tudható be, hogy a német Bundestag megszavazta az adósságfék-szabályozás reformját. Ez a történelmi lépés azért fontos, mert megnyitja a lehetőséget, hogy Németország egy 1000 milliárd eurós, tíz éven át tartó kötvénykibocsátási pályára lépjen, ezt követően a tervek szerint évente 80-100 milliárd euróval költ majd a költségvetési bevételek felett a német kormány, aminek célja a gazdaság élénkítése, valamint a védelmi beruházások finanszírozása lesz. Eközben Amerikában esnek a vezető részvényindexek a technológiai túlsúlyú Nasdaq vezetésével. A befektetők most elsősorban a Trump-Putyin tárgyalás részleteire, illetve a Federal Reserve holnapi kamatdöntésére figyelnek.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×