Infostart.hu
eur:
387.72
usd:
330.9
bux:
0
2025. december 19. péntek Viola
Nyitókép: Unsplash

Vaskos büntetést kapott az Európai Uniótól a Meta

A 102 milliárd forintnak megfelelő büntetést egy 2018-ban nyilvánosságra került, 29 millió embert érintő biztonsági incidens miatt szabták ki a vállalatra.

251 millió eurós (körülbelül 103 milliárd forintos) büntetést szabott ki az ír adatvédelmi felügyelet (DPC) a Metára egy olyan biztonsági incidens miatt, amit a cég még 2018-ban közölt a nyilvánossággal - írja a Reuters híradása nyomán a hvg.hu.

A hat évvel ezelőtti biztonsági probléma a Facebook "Megtekintés mint" elnevezésű funkcióját érintette, melynek lényege, hogy a felhasználó megnézheti, hogyan néz ki a profilja mások előtt - avagy hogyan látják azok, akik nem az ismerősei.

Volt azonban egy komoly hiba a fejlesztésben, ugyanis a rosszindulatú felek ezt kihasználva láthatták a felhasználó elérhetőségeit, tartózkodási helyét, munkahelyét, születési idejét, vallási hovatartozását, nemét és a gyermekei személyes adatait is, amik megfelelő beállítások mellett csak az ismerősök számára láthatók.

Az európai uniós adatvédelmi feladatokat is ellátó DPC közlése szerint a Meta a hiba észlelése után gyorsan orvosolta is azt, viszont a probléma 29 millió felhasználót érintett világszerte, ebből 3 millió vagy uniós állampolgár, vagy az Európai Gazdasági Térségben élő ember volt.

A Meta fellebbezett a döntés ellen, és közölte: sokféle intézkedés védi a felhasználókat a platformjain.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

Orbán Viktor: siker, nem veszi el Brüsszel Oroszország pénzét, a V3 pedig kimaradt a hadikölcsönből

A befagyasztott orosz vagyon felhasználása Ukrajna céljaira hadüzenetként értelmezhető, azonnal belerántott volna bennünket egy háborúba, ettől sikerült megóvni magunkat, ez egy nagyszerű siker - jelentette ki Orbán Viktor miniszterelnök Brüsszelben péntek hajnalban.

Fenyőfaválasztás körüli mizériák – számos tévhitet cáfol az ökológus

A HUN-REN Ökológiai Kutatóközpont kutatója szerint érdemes alternatív karácsonyfa-megoldásokban is gondolkodni, de ha valaki élő fenyőt vásárol, akkor lehetőség szerint Magyarországon termesztett, ne túl nagyméretű fenyőt válasszon, amit az ünnepek után komposztálhat. Aszalós Réka az InfoRádióban elmondta: a műfenyők nagyrészt PVC-ből készülnek, ami nem lebomló műanyag, így egy idő után a műfenyő olyan hulladék lesz, ami szennyezi a környezetet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.19. péntek, 18:00
Gálik Zoltán
a Budapesti Corvinus Egyetem docense
Szja-mentesség a kétgyerekes anyáknak: ezt a papírt kell kitölteni és leadni januárban

Szja-mentesség a kétgyerekes anyáknak: ezt a papírt kell kitölteni és leadni januárban

Kedvezően változnak 2026. január 1-jétől a harminc év alatti édesanyák adómentességének szabályai. A kedvezmény jövőre már nemcsak az átlagbérig, hanem a kedvezmény alapját képező jövedelmek teljes összege után érvényesíthető, és a kedvezmény ettől az időponttól a 2023 előtt született gyermekek után is igénybe vehető - hívta fel a figyelmet pénteki közleményében a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV). Az is kiderült, hogyan és mikor nyilatkozhatnak az édesanyák először a kedvezmény igénybe vételéről.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×