Infostart.hu
eur:
385.35
usd:
332.04
bux:
120679.89
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt
Shahed 136 / Gerany 2 iráni tervezésű, orosz drón. Forrás: militarnyi.ua
Nyitókép: Forrás: militarnyi.ua

Az oroszok a múlt éjjel sem mutattak könyörületet, Kárpátalját is megtámadtak

Oroszország az egyik legnagyobb légitámadást indította békés ukrajnai célpontok ellen vasárnap hajnalban - közölte Andrij Szibiha ukrán külügyminiszter.

Herman Haluscsenko energiaügyi miniszter a Telegram üzenetküldő alkalmazásban jelentette be, hogy heves rakétatámadások célpontjai Ukrajna-szerte az energetikai létesítmények, ami miatt le kellett kapcsolni az áramszolgáltatást.

Az ukrán légvédelmi egységek igyekeznek elhárítani az orosz rakétatámadást egyebek mellett Lviv megyében és a fővárosban - közölte a hadsereg.

A kiszo.net szerint a Munkácsi és a Rahói járás hegyvidéki részének erdős területein ellenséges rakéták és drónok roncsait észlelték.

Címlapról ajánljuk
Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.

Napelemes pályázat: február 2-től lehet jelentkezni, kijöttek a részletek

A kormány honlapján kijöttek a pályázat részletei: minden, már napelemmel rendelkező, vagy annak telepítését vállaló család 2,5 millió forintos vissza nem térítendő támogatást kaphat energiatároló rendszerek telepítésére. Egy két és fél oldalas formanyomtatványt kell kitölteni, a pályázatot február 2-től lehet benyújtani.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×