eur:
402.88
usd:
349.66
bux:
98560.68
2025. június 21. szombat Alajos, Leila
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség 2024. szeptember 13-án közreadott képén Kim Dzsongün elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (k) a Nukleáris Fegyverek Intézetébe látogat egy nem megnevezett helyen.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Atomfegyverkezési újdonság Észak-Koreában, az ENSZ-nek is szóltak róla

Phenjan úgy érzi, lemarad, miközben egyre közelebb kerül egy lehetséges háborúhoz.

Néhány nappal azután, hogy idén először lőtt ki interkontinentális ballisztikus rakétát Észak-Korea, Kim Song, az ország ENSZ-nagykövete a Biztonsági Tanács hétfői ülésén kijelentette, hogy Phenjan felgyorsítja a nukleáris fegyverek fejlesztését, hogy ellensúlyozza az ellenséges, nukleáris fegyverekkel rendelkező államok által jelentett fenyegetést - írja a hvg.hu a The Guardian cikke alaján.

Kim Song hozzátette, az Egyesült Államok jelentette veszély már elérte a kritikus pontot, és az USA a meggondolatlan lépései miatt pedig közelebb kerültek egy lehetséges háborúhoz.

A megbeszélésen Robert Wood, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövet-helyettese azzal vádolta Kínát és Oroszországot, hogy megvédik Phenjant attól, hogy a szankciókat sértő tevékenységei miatt alaposabb vizsgálat induljon, emiatt pedig felbátorodtak, hogy folytassák a ballisztikus rakéta-, nukleáris és tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatos programjaikat.

Kedden hajnalban Észak-Korea több rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki a Koreai-félszigettől keletre fekvő tenger felé. Japán jelentések szerint a rakéták az ország kizárólagos gazdasági övezetén kívül, az óceánban landoltak.

A japán miniszterelnöki hivatal riasztást rendelt el a rakétakísérlet miatt. Tokió adatai szerint Észak-Korea legalább hét rakétával tesztelt.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea közben új szándéknyilatkozatot jelentett be a polgári nukleáris energiával kapcsolatos együttműködés fejlesztésére, amiről az USA Energiaügyi Minisztériuma közleményében azt állította, hogy segít leküzdeni az éghajlati válságot és megvédeni a kritikus ellátási láncokat, miközben új gazdasági lehetőségeket teremt.

Címlapról ajánljuk

Magyarics Tamás: nehéz helyzetben Donald Trump, fontos döntést kell meghoznia

Donald Trump két héten belül dönt arról, hogy megtámadja-e Iránt, vagy sem – közölte a Fehér Ház szóvivője. Magyarics Tamás külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora szerint az amerikai elnöknek bel- és geolpolitikai, valamint energiaellátási szempontokat is mérlegelnie kell a beavatkozás kapcsán.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.06.23. hétfő, 18:00
Karácsony Gergely
Budapest főpolgármestere
Trump végső határidőt adott Iránnak, nukleáris katasztrófa fenyeget – Pénteki percről percre híreink az Irán-Izrael háborúról

Trump végső határidőt adott Iránnak, nukleáris katasztrófa fenyeget – Pénteki percről percre híreink az Irán-Izrael háborúról

A Fehér Ház június 19-én jelentette be, hogy Donald Trump hamarosan döntést hoz arról, hogy az Egyesült Államok mit lép Iránnal kapcsolatban. Karline Leavitt szóvivő annyit konkretizált, hogy legkésőbb két hét múlva minden kiderül, eddig dönt az amerikai elnök a beavatkozásról. Dmitrij Medvegyev 2008 és 2012 között volt Oroszország első embere, és máig befolyásos szerepelőként jelenik meg a médiában. Ezúttal a Jeruzsálem és Teherán között zajló háborút értékelte, elsősorban abból a szempontból, hogy milyen következményekkel járhat az izraeli légierő bombázása.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×