eur:
414.98
usd:
395.13
bux:
78234.18
2024. december 2. hétfő Melinda, Vivien
A KCNA észak-koreai állami hírügynökség 2024. szeptember 13-án közreadott képén Kim Dzsongün elsőszámú észak-koreai vezető, a Koreai Munkapárt főtitkára, a Nemzetvédelmi Bizottság első elnöke (k) a Nukleáris Fegyverek Intézetébe látogat egy nem megnevezett helyen.
Nyitókép: MTI/EPA/KCNA

Atomfegyverkezési újdonság Észak-Koreában, az ENSZ-nek is szóltak róla

Phenjan úgy érzi, lemarad, miközben egyre közelebb kerül egy lehetséges háborúhoz.

Néhány nappal azután, hogy idén először lőtt ki interkontinentális ballisztikus rakétát Észak-Korea, Kim Song, az ország ENSZ-nagykövete a Biztonsági Tanács hétfői ülésén kijelentette, hogy Phenjan felgyorsítja a nukleáris fegyverek fejlesztését, hogy ellensúlyozza az ellenséges, nukleáris fegyverekkel rendelkező államok által jelentett fenyegetést - írja a hvg.hu a The Guardian cikke alaján.

Kim Song hozzátette, az Egyesült Államok jelentette veszély már elérte a kritikus pontot, és az USA a meggondolatlan lépései miatt pedig közelebb kerültek egy lehetséges háborúhoz.

A megbeszélésen Robert Wood, az Egyesült Államok ENSZ-nagykövet-helyettese azzal vádolta Kínát és Oroszországot, hogy megvédik Phenjant attól, hogy a szankciókat sértő tevékenységei miatt alaposabb vizsgálat induljon, emiatt pedig felbátorodtak, hogy folytassák a ballisztikus rakéta-, nukleáris és tömegpusztító fegyverekkel kapcsolatos programjaikat.

Kedden hajnalban Észak-Korea több rövid hatótávolságú ballisztikus rakétát lőtt ki a Koreai-félszigettől keletre fekvő tenger felé. Japán jelentések szerint a rakéták az ország kizárólagos gazdasági övezetén kívül, az óceánban landoltak.

A japán miniszterelnöki hivatal riasztást rendelt el a rakétakísérlet miatt. Tokió adatai szerint Észak-Korea legalább hét rakétával tesztelt.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea közben új szándéknyilatkozatot jelentett be a polgári nukleáris energiával kapcsolatos együttműködés fejlesztésére, amiről az USA Energiaügyi Minisztériuma közleményében azt állította, hogy segít leküzdeni az éghajlati válságot és megvédeni a kritikus ellátási láncokat, miközben új gazdasági lehetőségeket teremt.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.12.02. hétfő, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
A háború diplomáciai megoldásáról beszélt Zelenszkij, területek átadását javasolta Stoltenberg – Híreink az orosz–ukrán háborúról hétfőn

A háború diplomáciai megoldásáról beszélt Zelenszkij, területek átadását javasolta Stoltenberg – Híreink az orosz–ukrán háborúról hétfőn

Ukrajna nem fogja tudni katonai erővel visszafoglalni az oroszok által megszállt területeket, diplomáciai megoldásra van szükség – mondta Volodimir Zelenszkij ukrán elnök a japán Kyodo Newsnak. Tűzszünetet javasolt Ukrajnában Jens Stoltenberg volt NATO-főtitkár, aki arra is kitért, hogy szerinte nem feltétlen ördögtől való dolog az, ha átmenetileg megszállva maradnak ukrán területek. Az ukrán védelmi minisztériummal jó kapcsolatot ápoló Deep State szerint elfoglalták az oroszok Novij Komárt, elvágva ezzel Velika Novoszilka északi összeköttetését az ukrán állások felé.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×