Infostart.hu
eur:
385.08
usd:
331.31
bux:
122311.2
2026. január 19. hétfő Márió, Sára
Side View with the Inscription german Polizei (Police)
Nyitókép: Getty Images/webclipmaker

Elveszítette robbanószerrel teli táskáját Berlinben egy férfi, hajtóvadászat indult

Nagyszabású rendőrségi akciót váltott ki szerdán Berlinben, hogy egy férfi táskájában robbanószert találtak - közölték a német főváros rendvédelmi hatóságai az X-en.

A tájékoztatás szerint a férfit a Neukölln városrész városi gyorsvasúti pályaudvarán akarták ellenőrizni a délutáni órákban a rendőrök. A férfi elmenekült a helyszínről, táskáját azonban, amelyben a robbanószer volt, hátrahagyta. A férfi továbbra is szökésben van.

A rendőrök a táskát egy közeli parkolóba vitték, majd a térséget széles körben lezárták.

A táskát és tartalmát az esti órákban tűzszerészek ellenőrzött körülmények között felrobbantották.

A hatóságok közlése szerint ugyan "minden irányba nyomoznak", de egyelőre nincs arra utaló jel, hogy egy tervezett terrorcselekményt sikerült volna elhárítani. Mindenesetre a vizsgálatokba bevonták a tartományi bűnüldözési hivatal politikai indíttatású erőszakos cselekmények ügyében illetékes állambiztonsági szolgálatát.

A B.Z. tartományi lap szerint erősen robbanásveszélyes anyagról volt szó, amelynek hangja a robbantáskor több száz méterre is elhallatszott.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×