eur:
408.39
usd:
379.4
bux:
76158.06
2024. november 7. csütörtök Rezső
Az amerikai űrkutatási hivatal, a NASA videófelvételről készített képe Matthew Dominick (előtérben) és Michael Barratt NASA-űrhajósókról a Crew Dragon űrhajó fedélzetén 2024. március 3-án, kevéssel az után, hogy fellőtték a SpaceX amerikai űrkutatási magánvállalat Falcon 9 hordozórakétájával összekapcsolt űrhajót a Cape Canaveral-i Kennedy Űrközpontból. Dominick és Barratt, valamint a legénység másik két tagja, Jeanette Epps, a NASA asztronautája és Alekszandr Grebjonkin, a Roszkozmosz űrhajósa a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) indult, ahol a tervek szerint hat hónapot töltenek.
Nyitókép: MTI/AP/NASA

Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra a mentőkapszula

Megérkezett a Nemzetközi Űrállomásra (ISS) vasárnap a SpaceX Crew Dragon űrkapszulája, amely a tervek szerint jövőre visszahozza a Földre az ottragadt két amerikai űrhajóst Butch Wilmore-t és Suni Williamst - közölte a NASA és a SpaceX.

Nick Hague, a NASA-asztronautája és Alekszandr Gorbunov orosz űrhajós nem sokkal azután ment át az ISS-re, hogy a Dragon kapszula magyar idő szerint 23.30-kor dokkolt az állomáson - derült ki a NASA az X-en közzétett bejegyzéséből.

A SpaceX Crew-9 küldetés keretében négy űrhajóst szállítottak volna az ISS-re. A négytagú legénység létszámát azonban csökkentették kettőre, hogy a műszaki problémák miatt korábban az űrállomáson rekedt két asztronauta, Suni Williams és Barry Wilmore februárban visszatérhessen.

A Boeing Starliner űrhajója, amellyel Wilmore és Williams júniusban érkezett, alkalmatlanná vált arra, hogy visszaszállítsa őket. A Starlineren hajtóműhibákat és héliumszivárgást észleltek, ezért a NASA úgy döntött, hogy az űrhajósok számára nem biztonságos a visszatérés azzal az űrhajóval, amely végül személyzet nélkül tért vissza a Földre.

Wilmore és Williams most Hague és Gorbunov társaságában jövő év februárjában tér haza a Crew Dragon fedélzetén, így 8 naposra tervezett küldetésük 8 hónaposra nyúlik.

Címlapról ajánljuk
Szakértő Trump gazdaságpolitikájáról: az amerikai-kínai kereskedelmi háború globális eszkalációjára lehet számítani

Szakértő Trump gazdaságpolitikájáról: az amerikai-kínai kereskedelmi háború globális eszkalációjára lehet számítani

Az elnökség első száz napjában az elsődleges feladat az árszínvonal csökkentése lehet - vélekedett az InfoRádióban Horváth Sebestyén az Oeconomus Gadzaságkutató Alapítvány kutatója. Szerinte nincs miért félni Európában a második Trump-regnálástól, azonban az amerikai-kínai kereskedelmi viszony okozhat még gondokat.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.07. csütörtök, 18:00
Magyarics Tamás
külpolitikai szakértő, az Eötvös Loránd Tudományegyetem emeritus professzora
Elkezdődött a Trump-rali? Mutatjuk, mit csinálnak ma a tőzsdék

Elkezdődött a Trump-rali? Mutatjuk, mit csinálnak ma a tőzsdék

Az amerikai elnökválasztást követően valóságos Trump-ralit láthattunk az amerikai tőzsdéken, az irányadó amerikai indexek új történelmi csúcson zártak. Az ázsiai tőzsdéken vegyes ma reggel a kép, a kínai és a hongkongi tőzsde erősödik, megütötték viszont az ázsiai elektromos autógyártók részvényeit az amerikai elnökválasztás eredményeire reagálva. Az európai részvénypiacok tegnap nem tudtak végül pluszban zárni és ma reggel az iránykeresés jellemző, a befektetők már a Fed esti kamatdöntésére várnak és a Németországban formálódó kormányválságot emésztik. A magyar tőzsdén az OTP-t és a Molt lesz érdemes figyelni, a két vállalat holnap hajnalban teszi közzé negyedéves eredményeit.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×