eur:
402.71
usd:
373.4
bux:
89063.1
2025. április 1. kedd Hugó
Ferenc pápa hetenkénti általános kihallgatására érkezik a vatikáni VI. Pál-csarnokba 2023. december 6-án.
Nyitókép: MTI/EPA/ANSA/Fabio Frustaci

Pápai dícséretet kapott Szingapúr

Ferenc pápa csütörtökön méltatta Szingapúr gazdasági erejét, amely szerinte az emberi leleményesség bizonyítéka, s egyben felszólította a városállam vezetőit, hogy gondoskodjanak a leggyengébbekről is, különösen a külföldi munkásokról.

A városállamban azzal fogadták az egyházfőt, hogy bemutatták a róla elnevezett, új hibrid orchideát, amely a dendrobium Őszentsége Ferenc pápa nevet kapta. A hivatalos fogadóünnepségen bemutatott orchidea "nyugodt és tiszta szépséget sugároz", elefántcsontfehér szirmait rózsaszín árnyalatú szirommal a közepén - közölte a helyi nemzeti parkok igazgatósága.

A pápa Kelet-Timorról érkezett Szingapúrba, és csütörtökön előbb Tharman Shanmugaratnam elnökkel és Lawrence Wong miniszterelnökkel találkozott, majd a Szingapúri Nemzeti Egyetemen beszédet mondott a városállam vezetői és helyi diplomaták előtt. Később megtekintette Szingapúr modern felhőkarcolóit, valamint dicsérte a kormány elkötelezettségét a fenntartható fejlődés, a közszállás, a minőségi oktatás és az egészségügyi ellátás biztosításáért.

Felszólította ugyanakkor a hatóságokat, hogy vigyázzanak a legszegényebbekre.

A pápa felhívásában kiemelte emberhez méltó fizetést és munkakörülményeket követelt a bevándorló munkavállalóknak, akiknek jelentős a szerepük abban, hogy Szingapúr a világ egyik legfejlettebb pénzügyi központjává válhatott. "Ezek a munkások sokat tesznek hozzá a társadalomhoz, és tisztességes bért kell nekik garantálni" - hangoztatta a pápa.

Szingapúrban a katolikusok a mintegy 6 milliós lakosság nagyjából 3,5 százalékát teszik ki. A legtöbben buddhisták. A pápa csütörtökön később misét mutat be a város stadionjában, majd péntek délelőtt vallásközi ifjúsági rendezvényen elnököl, mielőtt visszatér a Vatikánba.


VIDEÓAJÁNLÓ
Címlapról ajánljuk
Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Demkó Attila: európai érdek, hogy nyissuk már ki a szemünket!

Milyen titkok derültek ki az elmúlt napokban a The New York Timesból? Miért nem jó az európai vezetők stratégiája az Egyesült Államokkal és Donald Trumppal kapcsolatban? Mi az USA érdeke Oroszország kapcsán? Miért támogatják a britek ilyen erőteljesen az ukránokat? Ezekről a kérdésekről is beszélt Demkó Attila, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet programvezetője az InfoRádió Aréna című műsorában.

Száj- és körömfájás: az állatorvos szerint a vakcinázott és a betegségen áteső állatok is időzített bombák

Csak akkor érhető el a teljes mentesség, ha már nem lesz egyetlenegy beteg vagy vakcinázott állat sem az országban – mondta az InfoRádióban Csivincsik Ágnes. A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem tudományos főmunkatársa hozzátette: ma már nem olyan jó a szarvasmarhák ellenálló képessége, mint a hetvenes években, az újszülöttek pedig még érzékenyebbek.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.04.01. kedd, 18:00
Csicsmann László
Közel-Kelet szakértő, a Budapesti Corvinus Egyetem tanára
Kijött elefántcsonttornyából az Európai Bizottság, az emberek pedig ráébresztették a valóságra

Kijött elefántcsonttornyából az Európai Bizottság, az emberek pedig ráébresztették a valóságra

Elsőre nehéz volt komolyan venni, hogy az Európai Bizottság véletlenszerűen kiválasztott európai állampolgárokkal akar konzultálni a 2028 utáni uniós költségvetésről. Aztán kiderült: a laikusnak tűnő résztvevők meglepően gyorsan megértették, hol ér véget Brüsszel hatásköre, és hol kezdődik a tagállamoké. A brüsszeli háromnapos eseményen elhangzó javaslatokat nemcsak meghallgatták, de dokumentálták is a Bizottság munkatársai, és ígéretük szerint ezek vissza is köszönhetnek a végső, 2028-2034-es közös költségvetésről szóló javaslatban. A résztvevők egy része nem EU-rajongóként érkezett, inkább azért, mert úgy érezte: eddig nem volt esélye beleszólni a döntéshozatalba, pedig nagyon is szeretett volna.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×