eur:
408.13
usd:
387.35
bux:
77771.12
2024. november 18. hétfő Jenő
A többszörös nemi erőszakkal és szexuális zaklatással vádolt Harvey Weinstein amerikai filmproducer (k) a New York-i legfelsőbb bíróságon tartott meghallgatása után 2018. december 20-án.
Nyitókép: Peter Foley

Hatályon kívül helyezték Harvey Weinstein nemi erőszakos ítéletét

A bíróság hatályon kívül helyezte a Harvey Weinstein ellen szexuális erőszak miatt hozott ítéletet csütörtökön New Yorkban, ugyanakkor a producer egy másik ítélet miatt börtönben marad.

New York állam fellebbviteli bíróságának tanácsa 4:3 arányban új tárgyalást rendelt el, mert úgy találta, hogy az eredeti bírósági eljárásban olyan tanút is meghallgattak, akinek a vádlott elleni vallomása nem kapcsolódott az ott szóban forgó ügyhöz.

2017-ben a filmproducer ellen megfogalmazott, szexuális erőszakról és visszaélésekről szóló vádak tömege indította el az úgynevezett MeToo mozgalmat, amely ráirányította a figyelmet a szexuális visszaélések gyakori előfordulására az Egyesült Államokban. Az új eljárásban a Harvey Weinsteint szexuális erőszakkal megvádolóknak várhatóan ismét személyesen kell megjelenniük a bíróságon, hogy vallomást tegyenek a velük történtekről.

A most 72 éves filmproducert New Yorkban 2020-ban ítélték 23 év börtönre, egy televíziós és filmes gyártási munkatárssal szemben 2006-ban elkövetett szexuális cselekedet, valamint egy fiatal színésznő 2013-as megerőszakolása miatt.

Weinsteint 2022-ben Los Angelesben is elítélték szexuális erőszak vádjával, ami 16 évről szólt, és ennek alapján továbbra is börtönben kell maradnia.

Címlapról ajánljuk
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.18. hétfő, 18:00
Schmidt Mária
Széchenyi-díjas történész, a Terror Háza Múzeum főigazgatója
Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

Rengeteg kínai tőke áramlik Magyarországra, és éppen ez lehet az egyik fő kihívás Trump elnöksége idején

2022-től 2024. szeptemberéig Magyarországra áramlott az összes kínai külföldi működőtőke több mint negyede, ami az európai kontinenst vette célba, és ezzel igyekszik a magyar kormány megtámogatni a recesszió-sújtotta gazdaságot – mutat rá vasárnapi körképében a Financial Times. A cikk egyik fő üzenete az, hogy a sok kínai tőkéből adódhat a nagy politikai mutatvány, hogy hogyan egyensúlyozzon az Orbán-kormány a kínai és az amerikai érdekek mentén, és közben a már bejelentett nagy autóipari beruházások lendületet is adjanak az EU-pénzek korlátozottsága miatt is szenvedő magyar gazdaságnak.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×