Infostart.hu
eur:
360.04
usd:
308.68
bux:
150706.42
2026. augusztus 26. szerda Izsó
Mentőalakulatok tagjai a helyszínen, miután találat ért egy lakóházat Harkivban 2024. január 23-án. A legutóbbi orosz légitámadás következtében legkevesebb két ember életét vesztette, négyen megsebesültek.
Nyitókép: MTI/EPA/Szergej Kozlov

Nagyon aggódik az amerikai külügy az ukrán lőszerhiány miatt

Matthew Miller, az amerikai külügyminisztérium szóvivője szerint rendkívül súlyos az ukrán haderő helyzete a háborúban.

Washington szerint rendkívül súlyos helyzet alakult ki a fronton, aminek egyértelműen a lőszerhiány az oka. Miller szerint az ukránoknak egész egyszerűen nincs elég lőszere ahhoz, hogy megfelelően tudjon védekezni az orosz támadások ellen. Ennek ellenére kiemelte, hogy nagyon bátran harcolnak a védők, de be kell osztaniuk a meglévő munícióikat − írja a Portfolio az Ukrajinszka Pravda cikkére hivatkozva.

A szóvivő bizakodó a jövőt illetően, szerinte van esély arra, hogy az amerikai képviselőház hamarosan elfogadja az Ukrajnának szánt 60 milliárd dolláros csomagot.

Amint ez megtörténik, akkor Kijev visszaveheti a kezdeményezést az országban, ami előrelépéseket jelenthet. A csomag és a lőszerek hiányában erre viszont nagyon elhalványulnak az esélyek.

Ukrajna korábban tájékoztatta az Egyesült Államokat, hogy minél hamarabb jóvá kell hagynia a hatalmas fegyverszállítmányt tartalmazó csomagját, mivel az ukrán csapatok kritikus helyzetbe kerülhetnek. A segélycsomag már hónapok óta a közelgő amerikai választások miatt a belpolitikai csatározások kereszttüzébe került, a republikánus többségű képviselőház nem akarja megszavazni az amerikai elnök javaslatát.

Címlapról ajánljuk
Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Totyik Tamás: ha az önkormányzatok visszaveszik az iskolákat, tankerületek szűnhetnek meg

Ugyan Klebelsberg Központ szerepe átalakul, az új tanévnek még a régi rendszerben futnak neki az iskolák és a tankerületek – mondta el az InfoRádió Aréna című műsorában a Pedagógusok Szakszervezetének elnöke. Beszélt arról is, hogy a kormányzat által augusztusban bevezetett, vagy eltervezett változások számos kérdést hagytak nyitva, és például a fenntartói ügyeket nagyon hamar meg kellene oldani.

Meghalt Nádas Péter

Augusztus 26-án életének 84. évében elhunyt Nádas Péter Kossuth- és József Attila-díjas író, a modern magyar irodalom egyik meghatározó alakja.
inforadio
ARÉNA
2026.08.26. szerda, 18:00
Szabó Álmos
úszóedző, Illés Fanni, Pap Bianka és Milák Kristóf mestere
Ukrán vereségről beszél Zelenszkij volt minisztere, kiderült, miért utazott titokban Moszkvába a CIA vezetője - Háborús híreink percről percre szerdán

Ukrán vereségről beszél Zelenszkij volt minisztere, kiderült, miért utazott titokban Moszkvába a CIA vezetője - Háborús híreink percről percre szerdán

Úgy tűnik, Ukrajna lassan elveszíti a háborút Oroszország ellen – jelentette ki Mihajlo Fedorov volt ukrán védelmi miniszter a Reutersnek kedden. Fedorov az interjúban azt mondta, Ukrajnának nincs elképzelése arról, hogy miként tudná megnyerni a háborút, és az ország megbénult az innováció hiánya miatt. A júliusban menesztett politikus szerint a mélyen gyökerező korrupció és a kormányzati szervek politikai befolyásoltsága szintén hátráltatja Ukrajnát. A Wall Street Journal értesülései szerint azért utazhatott Moszkvába John Ratcliffe CIA-igazgató, mert az amerikai hírszerzés azt gyanítja, hogy Moszkva katonai mozgósításra vagy a NATO elszántságának tesztelésére készülhet. Cikkünk folyamatosan frissül a legutóbbi fejleményekkel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×